Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İSKİ arızayı gideremeyince özür diledi

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAZI bölgelerde su kesintilerine neden olan Büyükçekmece-Bahçelievler ana isale hattındaki arızayı, hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle gideremeyen İSKİ yaptığı açıklamayla İstanbullular'dan özür diledi.

  Açıklamada, ‘‘Elde olmayan sebeplerle ana isale hattımızda meydana gelen arızadan mağdur olan halkımızdan özür diliyoruz’’ denildi. İSKİ yazılı açıklamasında, 2 Şubat 2000'de, ana isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle bazı semtlere su verilemeyeceğini ilan ettiğini hatırlattı ve olumsuz hava şartlarından dolayı bu arızanın giderilemediğini belirtti. ‘‘Büyükçekmece Barajı’na 3 kilometre mesafedeki Deve Bağırtan Yokuşu’nun kuzeyindeki ara terfi merkezinin bulunduğu yerde büyük boyutta heyelan meydana gelmiş ve isale hattının tamiratı bu nedenle tamamlanamamıştır’’ denildi.

  Açıklamada bölgede su sorunu yaşanmaması için İkitelli Arıtma Tesisleri’nin kapasitesinin 80 bin metreküpten 180 binmetreküpe çıkarıldığı, İkitelli Arıtma Tesisleri’nden alınacak suyun Sefaköy Terfi Tesisleri’ne, buradan da Avcılar Depo ve Terfi Merkezi’ne iletilmesiyle su ihtiyacının karşılanacağı belirtildi.

  Su iletilemeyen yerlere ise Hamidiye tankerleri vasıtasıyla su dağıtılacak.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı