KAYSERİ HABERLERİ

İSKEP'te sona yaklaşıldı

DHA
31.03.2016 - 11:11Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR  Belediyesi tarafından başlatılan İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi'nde (İSKEP) sona yaklaşıldı.

Proje kapsamında son olarak kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katılımıyla 'Aktif İşgücü Piyasası Politikaları Çalıştayı' düzenlendi. İSKEP Sosyal Hizmet Koordinatörü Yusuf Koçak'ın projenin geldiği son nokta hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Çalıştayda , İSKEP İstihdam Uzmanlarından Nurgül Öğüt tarafından da projenin Türkiye'deki genel durumu hakkında açıklamalarda bulunuldu. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün Aktif İşgücü Piyasa Politikaları konusunda bir sunum gerçekleştirdiği çalıştayda  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı da (ORAN) sosyal alanlarda verilen desteklerle ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Ağustos 2014'te başlayan İSKEP kapsamında bugüne kadar 606 dezavantajlı bireyin kayıtları bilgi sistemine girilirken, 18 ayrı bilgilendirme toplantısında toplam 500 kişiye ulaşıldı.  Proje kapsamında gerçekleştirilen girişimcilik eğitimine 18, iş hayatına hazırlık eğitimine 105 ve temel bilgisayar okur yazarlığına da 88 dezavantajlı birey devam etti. İSKEP Temmuz 2016 tarihinde sona erecek. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İSKEP'te sona yaklaşıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İSKEP'te sona yaklaşıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı