ŞANLIURFA HABERLERİ

İskep Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

IHA
11.07.2015 - 16:48Son Güncelleme :

ahmut kırıkçı iskep projesi

IHA

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından uygulanan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin pilot Belediyeler arasında yer aldığı İstihdam için Eğitim ve Koordinasyon Projesi İSKEP, düzenlenen iftar programıyla basın mensuplarına tanıtıldı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğinin ardından düzenlenen bilgilendirme toplantısında Şanlıurfa’nın iş gücü potansiyeli, işveren ve dezavantajlı bireylerin istihdama katkı sağlanması konuları basın mensuplarına tanıtıldı. Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortak finanse edilen dezavantajlı bireylerin İstihdamına katkı sağlamasını hedefleyen İSKEP Projesiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kuracağı birimle iş istihdamına cevap vermiş olacak.
Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte engelli, maddi durumu iyi olmayan, kadınlar, çalışan çocukların ebeveynleri gibi grupların istihdamı gerçekleşmiş olacak. Medya Bilgilendirme Toplantısında açış konuşmasını yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, "Dezavantajlı gurupların gerçekten sosyal entegrasyona, kurumsal ve maddi desteğe ihtiyacı olan kesimlerdir. Nihayi hedefimiz kendilerini her türlü destekle iyi hissetmeleridir. Bu kesimin istihdamına yönelik ise Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen projeler ve bu anlamlı projeler dahil olmasıdır. Bu anlamda bütün Engellerin kalkması adına, sorunların çözülerek psikolojik yönden rahatlamaları olacaktır. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak dezavantajlı bireylerin hem sosyal anlamda hemde istihdam konularında elimizden gelen bütün çabayı sergileyeceğiz"diye konuştu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin pilot belediyeler arasında yer aldığı İSKEP projesiyle dezavantajlı bireyleri tekrardan işlevselleştirmeyi amaçladıklarını belirten İSKEP Projesi İletişim Uzmanı Burçin Yeşiltepe, "Projemiz 10 ilde dezavantajlı bireylerin istihdam edilebilirliğini hedefliyor. Özellikle sosyal dışlanmadan dolayı istihdamdan da uzak kalan ekonomik ve kültürel diğer kaynaklardan da yoksun kalmamaları adına geliştirilmiş bir projedir" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden İskep Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İskep Projesi’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı