KAYSERİ HABERLERİ

İskep Çalıştayları Devam Ediyor

IHA
07 Temmuz 2015 - 12:03Son Güncelleme : 07 Temmuz 2015 - 12:04

BÜŞÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ HÜSEYİN BEYHAN İSKEP PROJESİNİN BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

IHA

Kayseri’deki dezavantajlı bireylerin istihdamı için oluşturulan İSKEP, çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan başarılı bir şekilde yürütülen projede önemli verilerin elde edildiğini söyledi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Çalışma Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği ile beraber yürüttüğü Avrupa Birliği destekli projesi olan İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) içinde yer alan proje paydaşları iftarda bir araya geldi. İftar sonrasında ise bir çalıştay gerçekleştirilerek projede gelinen nokta ele alındı.
Çalıştayda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi’nin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. Proje kapsamında çok kıymetli veriler elde edildiğini dile getiren Beyhan, "Bu veriler ışığında dezavantajlı grupların bilgi bankaları oluşturuluyor. Çalışan çocukların ailelerinin bilgi bankaları oluşturularak bu ailelerin istihdamının sağlanmasına çalışılıyor. Proje, takdire şayan çalışmalarla devam ediyor" dedi.
Proje Koordinatörü Cleofe Guardigli de proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, iş gücü piyasası analizi yaptıklarını belirtti ve elde ettikleri bulguları proje paydaşlarıyla paylaştı. Guardigli, işgücü piyasasında dezavantajlı bireylere yönelik algıları tespit etmek için bu analizi yaptıklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İskep Çalıştayları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İskep Çalıştayları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:29
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı