HATAY HABERLERİ İSKENDERUN HABERLERİ

İskenderun Sanayi ve İşadamları Derneği'nden Sanayide 4,0 paneli

DHA
02.11.2017 - 17:36Son Güncelleme :
DHA


Ufuk AKTUĞ/ İSKENDERUN(Hatay), (DHA)- Bosch Ortadoğu ve Afrika Operasyon Sorumlusu/Endüstri 4.0 Koordinatörü Mustafa Ayhan, pazarların eskisi kadar kestirilebilir olmadığına dikkat çekerek, "5 yıllık bütçe planlar yapardık. 5 yıllık plan ve hedefler gerçekten tutturmanız gerekirdi ve tutardı. Çünkü pazarlar bu kadar oynak değildi" dedi.
İskenderun Sanayi ve İşadamları Derneği'nin (İSSİAD) düzenlediği Sanayide 4,0 ile Türk sanayicisinin rekabet gücünü arttırmak konulu panele, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektör Danışmanı Doç.Dr.Selçuk Mıstıkoğlu, işadamları ve davetliler katıldı.
İSSİAD Yönetim Kurulu üyesi Müfit Tennioğlu, Türkiye'de son yıllarda büyük sanayi yatırımların yapılmasına rağmen hala teknolojik olarak gelişmiş ülkelerin gerisinde olunduğunu söyledi. Tennioğlu, "Bunun için de rekabet gücü yüksek ekonomiler içerisinde yer almak isteyen ülkemizin, küresel düzeydeki gelişmeleri takip edip bunun ötesinde sanayi 4.0 uygulayıcı öncü ekonomi arasında yer alması kaçınılmaz önemdedir. Türkiye küresel ekonomideki rolünü değiştirecek büyük bir dönüşüm yaratma fırsatının eşiğindedir. Türkiye sanayisinin gelişmesinde ve rekabetçiliğin artmasında, sanayi 4,0 devriminin yakalanması öncelikler arasında yer alması ve acilen yürütmek zorundayız" dedi.
Bosch Ortadoğu ve Afrika Operasyon Sorumlusu/Endüstri 4.0 Koordinatörü Mustafa Ayhan, pazarların eskisi kadar kestirilebilir olmadığına değinerek, "Eskiden 5 yıllık bütçe planlar yapardık. 5 yıllık plan ve hedefler gerçekten tutturmanız gerekirdi ve tutardı. Çünkü pazarlar bu kadar oynak değildi. Bu gün baktığınızda bir yıllık bütçe yapabiliyoruz. Çünkü anca bir yılı öngörebiliyoruz. Türkiye ye baktığımızda Türkiye'nin gündeminde ekonominin gündemine baktığınızda çok fazla değişkenler var. Dolayısıyla eskisi kadar geleceğe planlar yaparak adım atmak mümkün olamayabiliyor. Plan yapmamız çok iyi ama sürekli arada bir değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz" dedi.
Ayhan, hepimiz tüketiciyiz ve tüketici olarak özellikle tüketici olarak son dönemde internet ekonomisi ile mobil uygulamalarının artmasıyla birlikte her şeyi hemen ister, 7/24 servis bekler olduk diyerek şunları söyledi:
"İstanbul da bir servis var bir şey istiyorsunuz 7 dakikada kapınıza geliyor. Hepimiz için hız çok önemli dolayısıyla bu hızın içerisinde her şeyi hemen istiyoruz ve kendimize özel istiyoruz. Yani tüketici olarak artık standart bir şey almaktansa, kendime özel bir şey almayı tercih ediyoruz."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İskenderun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İskenderun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İskenderun Sanayi ve İşadamları Derneği'nden Sanayide 4,0 paneli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

14 Eylül 2018, Cuma
 • İmsak
  04:50
 • Guneş
  06:10
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı