HATAY HABERLERİ

İskenderun’da Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılışı

IHA
28.09.2015 - 14:34Son Güncelleme :

HATAY'DA 375 BİN ÖĞRENCİ YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ.

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin, Hatay’ın İskenderun ilçesinde 2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılı açılış törenine katıldı.
Mithatpaşa İlkokulu’nda düzenlenen programa Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin’in yanı sıra İlçe Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’de katıldı.
Yeni eğitim ve öğretim yılında Türkiye’de 17 milyon öğrencinin ders başı yaptığını ve bir milyon öğretmenin de göreve başladığını söyleyen Bayram Çetin, bu rakamın olay olduğunu ve birçok ülkenin nüfusundan daha fazla olduğuna söyledi.
Öğrencilerden geleceğe dair kararlı hedefler oluşturmalarını isteyen Çetin, öğretmenlere seslenip, “sadece bilgi veren değil bilgiyi özümseyen, kullanan öğrenciler yetiştirin. Bilgiyle iş yapa bilen öğrencilere ihtiyacımız var. Öğrencilerimiz özgüven sahibi olsun. Vatanını, milletini seven, birlikte yaşama kültürüne sahip, karşısındakinin düşüncelerini önemseyen, bilimsel yöntemi kullanan, olayları bilgiye ve kanıta dayalı analiz edebilen öğrenciler yetiştirmek asıl hedefimiz olsun” dedi.
Hatay’da 18 bin öğretmen ve 2 bini destek hizmetler olmak üzere 20 bin eğitim çalışanı olduğunu kaydeden Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ise, 28 bin öğrencinin birinci sınıfa başladığını toplamda 375 bin öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’da derslik başına düşen öğrenci sayısının özel okulları aratmadığını belirtip yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin, Kaymakam H. Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ilk ders zilini çaldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden İskenderun’da Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İskenderun’da Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılışı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:58
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı