Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İskenderiye Bienali'nde 19 Türk sanatçı

  Hürriyet Haber
  21.10.2003 - 11:33 | Son Güncelleme:

  Mısır'ın İskenderiye kentinde düzenlenen 22. Uluslararası İskenderiye Bienali'ne Türkiye'den 19 sanatçı katılıyor. Açılışını Mısır Kültür Bakanı Faruk Hüsnü ve İskenderiye Valisi Abdüsselam El Mahcub'un yaptığı Bienal, 23 Ekim'e kadar sürecek.

  İskenderiye Güzel Sanatlar Merkezi'nde yapılan açılış törenine katılan Türkiye'nin İskenderiye Başkonsolosu Başat Öztürk, Türk standını gezen Kültür Bakanı Hüsnü'ye sergi hakkında bilgi verirken, Mısırlı bakan Türk standını ilgiyle gezdi ve sanatçıları tebrik etti.

  Başkonsolos Öztürk yaptığı açıklamada, Akdeniz'deki en eski bienalin bu yılki konusunun ''Zaman Yolcuları'' olduğunu belirterek, Türkiye'nin bienale son olarak 1997 yılında katılımcı gönderdiğini söyledi. Türkiye'nin bu yıl bienale 6'sı Hacetepe Üniversitesi'nden olmak üzere 19 sanatçıyla katıldığını belirten Öztürk, bienalde resim, fotoğraf, illustrasyon, gravür ve heykel dallarında eserlerin sergileneceğini söyledi.
    
  Festivale, Türkiye'nin yanı sıra Lübnan, Tunus, Yunanistan, Libya,Cezair, Filistin, Fransa, İtalya, Mısır ve İspanya'dan sanatçılar katılıyor.
   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı