Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İskender son yolculuğuna uğurlandı!

Trabzonspor Kulübü'nün önceki gün vefat eden eski asbaşkanı Kenan İskender için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde tören düzenlendi

A.A / DHA
SON GÜNCELLEME

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayatını kaybeden Kenan İskender için Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde tören düzenlendi.

Törene, İskender'in ailesinin yanı sıra CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili İbrahim Usta, Trabzonspor Kulübü'nün eski başkanlarından Faruk Özak ve Ahmet Celal Ataman, Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Adana Demirspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, çeşitli zamanlarda bordo-mavili kulüpte futbol oynamış, teknik direktör ve menajer olarak görev yapmış Giray Bulak, Ünal Karaman, Hami Mandıralı, Hamdi Aslan, Trabzonsporlu futbolcular ile eski yöneticiler katıldı.
İskender son yolculuğuna uğurlandı
"ŞEHRİN ÖNEMLİ BİR DEĞERİYDİ"
Kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Kenan ağabey sadece Trabzonspor asbaşkanı, genel kaptanı olarak değil, şehrin önemli bir değeriydi. Şahsen çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir insandı. Cenab-ı Allah mekanını cennet etsin, ailesine ve bizlere sabırlar niyaz eylesin" dedi.

Bugüne kadar bordo-mavili kulüpte sadece başkanlar için tören düzenlendiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Bu farklılığı siz de farketmişsinizdir. Kenan ağabeyin farklılığı burada ortaya çıkıyor. Onun hakkını ona vermek gerekiyor. İnşallah Cenab-ı Allah, ona, Trabzonspor'a, Trabzon kentine yaptıklarının, ailesine bıraktığı miras karşılığında ebedi hayatında layık olduğu cenneti nasip eder. Huzur içinde yatmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Ailesine ve Trabzonspor ailesine tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum" diye konuştu.

İskender son yolculuğuna uğurlandı
"TRABZONSPOR KOLTUKTAYKEN SORUMLULUK ALINACAK YER DEĞİL"
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen de Kenan İskender'i çocuk yaşta tanıdığını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

"O Trabzonspor camiasının, şehrinin, esnafın ağabeyiydi. Kenan ağabeyimiz elim bir olay sonucu yaralandıktan sonra o ızdırabında, acısında hiçbir zaman Trabzonspor'a ilgisiz kalmadı. Hep merak etti, sordu. Sizin sormanıza gerek yoktu, o soruyordu. Bundan hepimizin alması gereken çok büyük bir ders var. Trabzonspor, bir sevdadır. Trabzonspor, koltuktayken sorumluluk alınacak bir yer değil. Trabzonspor sevdalıysanız, hasta yatağınızda da onu düşünürsünüz. Onun için Kenan ağabeyimizi uğurlarken, onunla vedalaşırken, ona sevgi saygı sunmak yetmiyor. Ona dualarımızla, onu bundan sonra yaşatarak belki, biraz Trabzonsporlular olarak borcumuzu öderiz. Ailenin ve camianın başı sağolsun."

Törende konuşmaların ardından dua edildi. Kenan İskender'in naaşı, İskenderpaşa Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi.
İskender son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze törerine Trabzonspor'un efsanelerinden Şenol Güneş de katıldı.

ŞENOL GÜNEŞ: "HAYATI ONDAN ÖĞRENDİM"
Trabzonspor’un eski asbaşkanı Kenan İskender için, Trabzon İskenderpaşa Camisi’nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Spor, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişinin katıldığı namazdan önce konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, şunları söyledi:
İskender son yolculuğuna uğurlandı
"Ağabeyimizi, babamızı kaybettik. Acımız çok büyük. Trabzon çok büyük bir insanını kaybetti. Üniversiteyi bitirdim ama ben hayatı ondan öğrendim. O hep bizimle beraber olacak. Mekanı cennet olsun. Onu yaşatacağız. Trabzon ve Türkiye’nin çok büyük kaybı olarak görüyorum."

İskender son yolculuğuna uğurlandı
ÖZAK: "TRABZONSPOR’U AiESİNDEN ÇOK DÜŞÜNÜRDÜ"
Eski başkanlardan Faruk Özak ise Trabzon’un bir kanaat önderini kaybettiğini belirterek şu ifadeleri kulllandı:

"Cenazesinde her kesimden insan var. Bu bir sevgi ve vefa göstergesi. Duruşuyla, yaşantısıyla, Trabzonspor’a olan aşkıyla hepimizin öğretmeni oldu. Ben inanıyorum ki ailesini Trabzonspor’dan sonra düşündü. Her günü Trabzonspor’la geçti. Biraz önce konuşan Türkiye’nin gururu Şenol Güneş’leri yetiştiren de o, bizleri idareci olarak yetiştiren ve eğiten de odur. Trabzonspor’un her kuruşunu yetimin hakkı gibi korudu. Her açıdan örnek oldu. Paylaşımcı bir insandı. Trabzonspor konusunda onun işyeri beyin fırtınası yapılan mekandı. Hepimizin zaman zaman fikir aldığı bir insandı."


Bunları da Beğenebilirsiniz