Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşkenceden öldüğü iddia edilen Er’in babası konuştu

  Hürriyet Haber
  17.10.2011 - 20:23 | Son Güncelleme:

  Er Uğur Kantar’ın vatani görevini yaparken işkenceden öldüğü iddialarıyla ilgili olarak baba Aydın Kantar, CNN Türk’te 5N1K programına katıldı ve oğlunun ölümüyle ilgili konuştu.

  Kantar şunları iddia etti:  Uğur her gün bizi arardı. Bir anda ulaşamaz olduk. Çocuğumuz cezaevine kondu. Burada yemek ve su verilmedi. Kıbrıs’ın güneşinde işkence yapıldı. En sonunda çocuğum Allah rızası için bana su verin demiş. Bunun üzerine gardiyanlar oğlumu banyoya götürüp, üzerine kaynar su dökmüşler ve güneşin altında sandalyeye kelepçelemişler.

  Cüneyt Özdemir’in siz bu bilgileri nereden aldınız sorusuna baba Aydın Kantar “Avukatlarımız ve oradaki çocukların dışarı çıkınca bize verdiği bilgilerle ulaştık” dedi.

  Baba Kantar Genelkurmay’ın yaptığı açıklamaların sorulması üzerine, “Bunların hepsi yalan, dolan. Ben birebir yaşadım. 15 gün hastanenin önünde yattım. Bizi misafirhaneye gönderdiler. Daha sonra çıkışımızı verdiler. Sivil olduğumuz için kalamayacağımız söylediler. 17 gün dışarıda kaldık. Şahidim var. İftira atıyorlar. Bir kişi bana gelip sen kimsin demedi. Ben neden yalan söyleyeyim. Ben bu söylediklerimi ispatlayabiliyorum” dedi.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı