Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşkenceci kocasının hapse girmesini istemiyor

  Hürriyet Haber
  09.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.08.2006 - 01:42

  Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan Anna P. (34) adlı Alman kadın, kendisine işkence yapan ve öldürmeye teşebbüs eden Murat Ö. (29) adlı Türk eşini sevdiğini ve hapse girmesini istemediğini söyledi.

  Alman Bild Gazetesi’nde yer alan habere göre, eşini dövmek ve bıçaklamaktan yargılanacağı davadan önce iki hafta süreyle cezaevine konulan Murat Ö.’nün eşi Anna P.’nin, "Onu hálá seviyorum" dedi. Murat Ö.’nün, eşinin bacağına bıçak sapladığı, diz kapağını iskemleyle kırdığı, tatilde eşini denizde boğmaya kalkıştığı belirtilen haberde, Anna P.’nin yarasını kendisinin sardığı ve hastaneye gitmediği kaydedildi. Anna P., eşi Murat Ö. ile ilgili olarak, şunları söyledi:

  "Çok kıskançtı. Evlendikten üç ay sonra beni dövmeye başladı. Telefonları evden çıkarttı, tek başıma dışarıya çıkmama izin vermedi. Tanımadığı birisi aradığında bile beni dövdü. Beni öldürebilirdi. Bir defa kendimi savunmaya kalkıştığımda, ben durana kadar yüzüme yastıkla bastırdı."

  Lara adlı kızları dünyaya geldiğinde her şeyin daha iyi olacağını düşündüğünü ifade eden Anna P., "Kızıma biberon verdiğimde bile beni döverdi" diye konuştu. Mahkemenin eşini cezaevine koymasını istemediğini kaydeden Anna P., "Cezaevine gitmesini istemiyorum. Güzel günlerimiz de oldu. Beni sevdiğini zannediyorum. Ben de onu hálá sevdiğimi düşünüyorum" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı