Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşkence edilen ve bir gözü çıkarılan köpek ölümden döndü

  İşkence edilen ve bir gözü çıkarılan köpek ölümden döndü
  18 Temmuz 2007 - 11:36Son Güncelleme : 18 Temmuz 2007 - 11:36

  ADLİ Tıp Kurumu İzmir Grup Başkanı Uz. Dr. Cezmi Yavuz adliye binası yakınlarında bulduğu işkence görmüş, bir gözü çıkmış sokak köpeğine sahip çıkıp Konak Belediyesi Hayvan Hastanesi'ne götürdü. Tedavisi yapılan ‘Sarı’ ismi verilen köpek ölümden döndü.G

  Adli Tıp Kurumu İzmir Grup Başkanı Uz. Dr. Cezmi Yavuz Adliye yakınlarında bir gözü çıkmış ve feci şekilde dövülmüş köpeği gördüğünde dehşete kapıldı. Yavuz köpeği alıp Konak Belediyesi Havyan Hastanesi'ne götürdü. Burada köpeğin tedavisi yapıldı. Bir gözü kör olan köpeğin iki derin yarası da kapatıldı. Rengi nedeniyle ‘Sarı’ adı verilen ve gördüğü şiddet yüzünden insanlardan çok korkan köpeğe uygunan şiddeti anlamakta zorlandığını söyleyen Yavuz, “Yaralı köpeği getirdiğim hayvan hastanesinde veteriner hekimler ve personelin fedakar çalışmalarıyla 2.5 saat süren tedavi ve pansuman yapıldı. Sol arka bacağındaki yırtıklar alt çenesindeki yırtıklar ve diz kapağı bağları dikildi. Daha sonra da yerinden çıkmış gözü alınarak yara ve bakımı yapıldı” dedi.

  Köpeğin fedakar çalışmalarla hayata tekrar döndürüldüğünü ifade eden Cezmi Yavuz, iyileşen Sarı'yı hastanede ziyaret etti. Köpeği ölümden hayata döndüren Cezmi Yavuz Konak Belediyesi'nin verdiği bu hizmeti takdirle karşıladığını vurguladı, “Halkı da belediyenin bu hizmetinden yararlanmaya çağırıyorum. Çevrelerinde gördükleri yaralı hayvanları Zabıta'ya bildirerek onların acı çekmelerini engelleyebiliriz” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı