Gündem Haberleri

  İşkence, 47 bıçak darbesiyle bitti

  Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
  18.07.2012 - 20:34 | Son Güncelleme:

  5 yıldır birlikte yaşadığı kadını, iki küçük çocuğunun gözü önünde 47 kez bıçaklayan nikâhsız eş teslim oldu. Evde sürekli şiddet uygulayan sabıkalı adam önce, “Köfte pişirmedi kendimi kaybettim” dedi, ardından ifade değiştirip “Aldattığından şüphelendim” iddiasında bulundu.

  KORKUNÇ Olay Fatih Balat’ta yaşandı. Mahmure Karakule (19) henüz 14 yaşındayken aynı mahallede oturduğu Zülfikar Bakır (31) ile beraber yaşamaya başladı. Bu beraberlikten çiftin iki çocuğu dünyaya geldi. Mahmure Karakule, komşularının ifadesine göre, nikahsız eşinden sürekli şiddet gördü ve dayak yedi. Önceki gün sopayla Mahmure Karakule’yi döven Zülfikar Bakır, gece 00.30 sıralarında biri 1,5 diğeri 5 yaşındaki iki çocuğunun gözü önünde mutfaktan aldığı bıçakla genç kadını 47 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Çocuklarını da yanına alarak Şehit Fikret Erciyes Polis Merkezi’ne giden Bakır’ın cinayeti itiraf etmesinin ardından polis ekipleri hemen olayın yaşandığı eve gitti.

  Ev kan gölüne döndü

  Kan gölüne dönen evde incelemelerde bulunan polis, Karakule’nin vücudunda tam 47 bıçak darbesi belirledi. Bıçak darbelerinin çoğu boğaz ve göğüs bölgelerinde görüldü. Hırsızlık, cinsel taciz ve uyuşturudan sabıkalı olan ve “Patates köfte yapmasını istedim. Yapmayınca kendimi kaybetmişim” diyen Zülfikar Bakır sonra ifade değiştirip, eşini kendisini aldattığından şüphe ettiği için öldürdüğünü söyledi.  İsminin açıklanmasını istemeyen bir komşu, “14 yaşından beri işkence görüyordu. Gündüz aile kavgası yüzünden buraya polis geldi. Bizim defalarca telefon etmemize rağmen polis eve girip şahsı gözaltına almadı” dedi. Üst düzey bir emniyet yetkilisi de ihbarın doğru olduğunu ancak polis ekiplerinin olay yerine gittiklerinde evde kimseyi bulamadıklarını için geri döndüklerini açıkladı. Bakır mahkemeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı