« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İskelet kadro oluşturulacak

Moldova ile deplasmanda 2 hazırlık maçı oynayacak olan 19 Yaş Altı Milli Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, bu karşılaşmalarda yeni oyuncuları görme imkanı bulacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Feyyaz Uçar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, Moldova maçları için kadroya 1994 doğumlu oyuncuları çağırdıklarını kaydederek, “Moldova maçlarının kadrosunda yer alan 5 oyuncu ilk kez milli takıma alınırken, birçok oyuncu da uzun bir aradan sonra kadroya davet edildi. Geniş listemizde yer alan bu oyuncuların performansları bakımından, Moldova maçları iyi bir test olacak” dedi.

Ekim ayında Litvanya'da katılacakları özel turnuvadan sonra, Nisan 2013'teki Avrupa Şampiyonası Elit Tur'da yer alacak milli takımın çekirdek kadrosunun şekilleneceğini kaydeden Uçar, “Tabii ki tüm bu hazırlıkları ve turnuvalar Haziran 2013'te ev sahibi olarak katılacağımız FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası için. 9 ay sonraki bu kupada 1993 doğumlu oyuncularımız yer alacak, ancak 19 Yaş Altı Milli takım kadrosunda yer alan 1994 doğumlu yetenekli oyuncular arasından da Dünya Kupası kadrosuna girecekler olabilecek” diye konuştu.

Uçar, 2013 20 Yaş Altı Dünya Kupası için belirlenen oyuncu havuzunda yer alan 1993 doğumlu oyuncu grubunun Temmuz ayından bu yana 10 maç yaptığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sezon başı olmasından dolayı bu maçlarda henüz istediğimiz randımanı oyuncularımızdan alamadık. Oyuncular, çeşitli fizik kondisyon testlerinden, bireysel performans testlerinden geçti. Ayrıca her idmanı ve her maçı kaydettik. Bu kayıtlar, oyuncuların performanslarının analizleri ile birlikte kulüpleri ile paylaşılacak. Bu test ve analizler, 2013 Dünya Kupası'nda yer alacak takımın iskeletini oluşturmamıza yardımcı olacak.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz