« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İskele üstü lokanta

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kadıköy'deki Beşiktaş İskelesi’nin üst katı kafe ve lokanta oldu. Denizatı Restoran 15 Haziran'da açılıyor.

Bir süredir restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Kadıköy İskelesi'nin üst katı restoran olarak düzenleniyor. Beşiktaş ve Adalar’a seferler düzenlenen iskeledeki Denizatı Restoran 15 Haziran'da açılacak.

Gün boyu açık olacak

Daha önce Türkiye Denizcilik İşletmeleri mensupları için lokal olarak kullanılan alan kurum tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Vakfı'na devredilmişti. Vakıf, iskelenin üst katını Ortaköy ve Beşiktaş sahilinde Beltaş Kafe'yi, Beşiktaş'ta Hanedan Restoran'ı, Mecidiyeköy'de de Durak Kafe'yi işleten Eker Limited'e kiraladı.

Kahveden şampanyaya herşey

Firma, iskelenin üst katını 200 kişilik restoran olarak yeniden restore etti. Şirketin teknik görevlisi Erol Ağırman, alanı devraldıklarında sadece pencere doğramaları olduğunu belirterek ‘‘Mekanın atmosferine uygun sade bir dekorasyon yaptık. Duvarlarını tablolarla zenginleştirdik’’ diyor.

İki salon ve terastan oluşan restoran her gün sabah saat 9.00'da kahvaltı servisiyle açılacak. Gece saat 02.00'ye kadar açık kalacak. Kahveden şampanyaya kadar her türlü içeceğin sunulacağı Denizatı Restoran'ın sandviçten Çin usulü bifteğe kadar zengin bir mönüsü olacak. Yaz aylarında, akşam yemeği saatlerinde Latin ağırlıklı canlı müzik programları yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler