GeriFutbol İskandinav ülkelerinin ortak adayı Ceferin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İskandinav ülkelerinin ortak adayı Ceferin

İskandinav ülkelerinin ortak adayı Ceferin

İskandinav ülkeleri İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya Futbol Federasyonları UEFA Başkanlığı için Slovakya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin'i ortak adayları olarak önerecekleri açıklandı.

Pazartesi günü oynanan İsveç - Slovakya maçı sırasında Ceferin ve Danimarka Federasyon Başkanı Jesper Möller ile birlikte yoğun bir sohbete girdiği görülen İsveç Futbol Federasyonu Başkanı Karl-Erik Nilsson yaptığı açıklamada, UEFA Başkanlığı için ilk resmi adayı kendilerinin açıklamasının güzel bir duygu olduğunu belirterek " Eminim ki daha bugünden bu insiyatifımizin ardından yenileri gelecektir " diye konuştu.

İsveç futbolunun patronu Karl Erik Nilsson, Aleksander Ceferin hakkında düşüncelerini açıklarken de "Yetenekli bir lider. Batı ve doğuyu, kuzey ve güneyi birleştirecek yeteneğe sahip bir kişi. Bu durumda sadece Kuzey Avrupa'da işbirliği aramak değil, güneye, Akdeniz'e de gözümüzü çevirmemiz bizim için heyecan verici olacak. Ayrıca Slovakya ve Slovaklar ile kuzey ülkelerinin paylaştıkları değerler birbirine yakın. Kitlesel futbol ve kulüp futboluna bakışımız benzer. Aleksander ve diğer İskandinav ülkelerindeki arkadaşlarımızla yaptığımız bir dizi görüşmeden sonra bu öneriyi getirmeyi kararlaştırdık." diye konuştu.

Slovakya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin de İskandinav ülkelerinin kendisini aday göstermesini İsveç Federasyonu aracılığıyla yorumladığı açıklamasında "Değer verdiğim ülkeler tarafından desteklenmekten onur duydum. Sorumluluk isteyen bu görevi almaya hazırım. Ancak bununla ilgili bir açıklama yapmadan önce diğer ülke federasyonları ile de tartışmam gerekiyor. Bu da 8 Haziran'da diğer federasyon başkanları ile Moskova'da yapılacak toplantıda mümkün" diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle