ADANA HABERLERİ

İşkad’tan Çgc’ye Destek Ziyareti

IHA
06.10.2015 - 15:04Son Güncelleme :

ADANA İŞ KADINLARI DERNEĞİ (İŞKAD) BAŞKANI BELGİN ÖZÇELİK, SON DÖNEMDE BASINA YÖNELİK SALDIRILARI KINAMAK AMACIYLA ÇUKUROVA GAZETECİLER CEMİYETİ (ÇGC) BAŞKANI CEFER ESENDEMİR’İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, son dönemde basına yönelik saldırıları kınamak amacıyla Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cefer Esendemir’i ziyaret etti.
Belgin Özçelik, ÇGC Başkanı Esendemir’i ziyaretinde yaptığı açıklamada, son olarak Hürriyet Gazetesi yazarı gazeteci Ahmet Hakan’a yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıya dikkati çekerek, basın kuruluşları ve gazetecilere yönelik bu tür olayların kabul edilemez olduğunu kaydetti.
Özçelik, basının her zaman yanında olduklarını ve bu amaçla ÇGC’ye destek ziyaretinde bulunduklarını bildirdi.
Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini, sorunların çözümünde herkesin sorumluluklarının bilincinde hareket etmesi gerektiğini, bu kapsamda basın özgürlüğüne sahip çıkılmasının zorunluluk olduğunu belirtti.
ÇGC Başkanı Esendemir de her türlü şiddeti kınadıklarını vurgulayarak, basın kuruluşları ve gazetecilerin halkın haber alma özgürlüğü için mücadele verdiklerini ve saldırıların hiçbir dönemde kendilerini yıldırmayacağını söyledi.
Türkiye’nin yaşadığı sorunların çözümünün demokraside olduğunu ve basının da bu konuda vazgeçilemez konumda bulunduğunu ifade eden Esendemir, gazetecilerin kamu görevi yaptıklarını ve bunu sürdürmeye kararlı olduklarını kaydetti.
İŞKAD Genel Sekreteri Ayfer Köni, İŞKAD Koordinatörü Ufuk Güneşli ve dernek üyelerinden Huriye Yamanyılmaz ile Süheyla Gergin’in ziyareti sırasında ÇGC 2. Başkanı Sait Güleç ve yönetim kurulu üyesi Mutlu Mete de hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İşkad’tan Çgc’ye Destek Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşkad’tan Çgc’ye Destek Ziyareti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı