« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşitme engellilerin Roma çıkartması

İtalya'nın başkenti Roma'da 19 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek İşitme Engelliler 19. Dünya Yaz Oyunları'na katılacak ilk Türk sporcu kafilesi, bu ülkeye gitti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Federasyondan verilen bilgiye göre Türkiye, oyunlara serbest ve greko-romen güreş, futbol, atletizm, masa tenisi ile yüzme branşlarında katılacak.

Oyunlara katılacak 2. Türk kafilesi ise Ankara'dan 21 Temmuz Cumartesi günü yola çıkacak.

 Yalnızca futbolcuların yer aldığı ilk kafilenin başkanlığını Doç.Dr.Kadir Gökdemir yapıyor. Kafilede, CISS delegeleri olarak Doğan Özdemir ve Şenol Sezer, futbol teknik delegesi olarak Akif Küçük, teknik direktör Zekai Yılmaz, antrenör Ertan Tamtürk, masör Nazmi Mutlu ve şu sporcular bulunuyor:

   Ergün Üstünel, Naci Alpkaya, Selçuk Reis, Cem Göksel Çamdereli, Selehattin Bozdağ, Birol Aydın, Veysel Gürsoy Çelik, Oğuz Köser, EnverSedat Altınel, Kemal Baloğlu, Mustafa Sezer, Erdal Yanıkoğlu, Ahmet Tek, Burhan Çabuk, Murat Kıvrak, Ömer Çeşme, İbrahim Kurt, Ahmet Akyüz, Fatih Akkuş, İlkan Reysan ve Turgay Fidanboy.

   Feyzullah Zeren'in başkanlığını yapacağı güreş, atletizm, masa tenisi ve yüzme dalındaki sporcuların bulunacağı 2. kafile ise 70 kişiden oluşuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz