« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşitme engelli sporcular destek bekliyor

Çorlu İşitme Engelliler Trakya Spor Kulübü Başkanı Kaan Özcan, Türkiye İşitme Engelliler Federasyonunda hentbol, voleybol ve basketbol branşlarında milli formayı giyen 22 sporcuları olduğunu belirtti.

A.A
SON GÜNCELLEME
Çorlu İşitme Engelliler Trakya Spor Kulübü Başkanı Kaan Özcan, Türkiye İşitme Engelliler Federasyonunda hentbol, voleybol ve basketbol branşlarında milli formayı giyen 22 sporcuları olduğunu belirterek, "Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle artık çıkmaz yola girdik. Eylül ayında İtalya'da yapılacak İşitme Engelliler Euro Cup finalleri programımızı maddi imkansızlıklar nedeniyle iptal edeceğiz" dedi.  Özcan, yaptığı açıklamada, bünyesinde 120 sporcuyu barındıran kulübün maddi olarak zor durumda olduğunu ve destek beklediklerini belirtti.

Kulüp olarak hem ülkede hem de yurt dışında çeşitli dallarda başarılı sonuçlar elde ettiklerini aktaran Özcan, “2012-2013 Hentbol Türkiye İşitme Engelliler Şampiyonası'nda birinci olarak kupayı Çorlu'ya getirdik. Kayseri'de gerçekleştirilen Türkiye İşitme Engelliler Basketbol Şampiyonası'nda da 2 yıl üst üste şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attık” diye konuştu. Özcan, Türkiye İşitme Engelliler Deplasmanlı Voleybol Ligi'nde Karabük'te yapılan finallere katıldıklarını dile getirerek, Kayseri'de yapılan Türkiye İşitme Engelliler Basketbol Şampiyonası'ndan sonra ise maddi imkasızlıklar nedeniyle Çorlu'ya güçlükle dönebildiklerini anlattı.

Çorlu Belediyesinin kendilerine destek verdiğini ancak bunun yeterli olmadığını ifade eden Özcan şunları kaydetti:

“Türkiye İşitme Engelliler Federasyonunda hentbol, voleybol ve basketbol branşlarında milli formayı giyen 22 sporcumuz var ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle artık çıkmaz yola girdik. Eylül ayında İtalya'da yapılacak İşitme Engelliler Euro Cup finalleri programımızı maddi imkansızlıklar nedeniyle iptal edeceğiz. Çorlu'daki iş adamlarının ve çeşitli kurumların desteğine ihtiyacımız var. Ülkemizde 100'den fazla bizimle aynı doğrultuda işitme engelliler spor kulübü var. Biz bunlar içerisinde ilk sıralarda yer alıyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz