Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşitme engelli şampiyon, aşkına kaçtı

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  18 Ağustos 2009 - 13:36Son Güncelleme : 18 Ağustos 2009 - 13:36

  DENİZLİ’de ailesinin kaçırıldığını öne sürdüğü işitme engelli, 7 Türkiye şampiyonluğu ve 36 ülkenin katıldığı uluslararası şampiyonada da dünya ikincisi olan milli atlet 18 yaşındaki Kübra Avcı'nın kendisi gibi işitme engelli olan sevgilisi 24 yaşındaki Mustafa Tarhan ile Antalya'da evlendiği ortaya çıktı. Çiftin aileleri polis merkezinde kavga ederken polis tarafları güçlükle ayırabildi.

  Denizli'de oturan 59 yaşındaki İbrahim Avcı geçen hafta Sevindik Polis Merkezi'ne giderek işitme engelli şampiyon kızları Kübra'nın, kendisi gibi işitme engelli olan Mustafa Tahran tarafından kaçırıldığını öne sürerek şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Mustafa Tahran ve Kübra'yı her yerde aramaya başladı. Bir hafta boyunca bulunamayan ve kaçırıldığı iddia edilen Kübra, dün Mustafa Tahran ve annesi Birsen Tahran ile birlikte Sevindik Polis Merkezi'ne gelip ifade verdi. Çiftin hafta sonu Antalya'da resmi nikah kıyarak evlendiği ortaya çıktı. ‘Tahran’ soyadını alan Kübra, eşiyle birlikte, işaret dili tercümanı aracılığıyla ifade verdi. Kübra, ifadede kaçırılmadığını anlatırken, “Mustafa ile 4 yıldır tanışıyoruz. Onu seviyorum. Ailem beni onunla görüşmemem için odaya kilitliyordu. Mustafa ile birlikte kaçmak için cep telefonundan mesajlaştıktan sonra otogarda buluştuk. Otobüsle Antalya'da giderek orada evlendik. Kendi isteğimle evlendim. Beni hiç kimse zorlamadı. Kendi isteğimle evden kaçtım” dedi.

  Mustafa Tahran da Kübra'yı zorlamadığını, kendi isteğiyle geldiğini ve evlendiklerini anlattı.

  Kızlarının kaçırıldığını öne süren İbrahim Avcı ile Raziye Avcı'nın polis merkezine geldikleri sırada ortalık karıştı. Avcı ailesi ile Birsen Tahran ve oğlu Mustafa Tahran arasında arbede çıktı. Birbirlerine saldıran iki aile polis tarafından güçlükle ayrılabildi. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken, işitme engelli şampiyon Kübra, anne babasıyla görüşmek istemedi. Kızlarının kendilerini görmek istemediğini öğrenen Avcı çifti uzun süre gözyaşı döktü.

  Polis merkezinin arka kapısından gizlice çıkartılan Kübra ve eşi Mustafa Tahran, evlerine gitti. Kızlarını görmek için saatlerce polis merkezinin önünde bekleyen İbrahim Avcı ve eşi Raziye Avcı, “Şampiyon kızımızı kandırıp kaçırdılar. Bizim rızamızı almadan evlenmişler. Biz onun okuyup meslek sahibi olmasını istiyorduk. Kızımız daha 18 yaşına yeni girdi ve işitme engelli, böyle adalet olmaz. Kızımızı bize versinler. O bizi görmek istemiyor ama biz onu geri almak için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

  İşitme engelliler atletizm yarışmalarında 3 yıl içinde 7 Türkiye şampiyonluğu elde eden Kübra, 36 ülkenin katıldığı uluslararası şampiyonada dünya ikincisi olmuştu. Başarılı koşucunun, atletizmin çeşitli dallarında da 13 madalyası bulunuyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı