Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşini biliyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Floransa halkı Terim'in peşinden koşuyor

Fiorentina'nın Udinese'yi farklı yenmesi İtalya'da günün konusu oldu. Gazeteler, Fatih Terim için 'İmparator işini biliyor. Fiorentina yıllardır bu kadar güzel top oynamamıştı', ‘‘Peygamber gibi adam’’ yorumu yaptı.

Fiorentina'nın Udinese deplasmanında güzel oyununu üç golle süsleyip sahadan 3-1 galip ayrılması Floransa'da Noel Bayramı ödülü olarak algılandı. Fatih Terim, İtalya'da günün konusu olurken, basın Türk hocanın zorlu İtalyan Ligi'nin ilkelerini çok çabuk kaptığını, süratle takımını başarıya doğru tırmandırdığını ve Şampiyonlar Ligi'ne layık oynattığını ifade etti. Gazeteler Terim'e 10 üzerinden 7 notu verirdi.

La Gazzetta delo sport : Türk eli değdi

Fiorentina bu işin tadını aldı. Terim'in takımı artık deplasmanda da galip geliyor. Taraftar Terimi bağrına bastı. Cecchi Gori'ye hala tepki sürüyor. Batistuta'nın dışında geçen sezon top koşturan 10 oyuncusu ile sahaya çıkan Fiorentina'ya Türk eli değdi. Herkes mutlu ve coşkulu.

<ı>Corriere dello Sport: Hedef Şampiyonlar Ligi

Ardı ardına iki galibiyet Fiorentina'yı altıncı sıraya yükseltti. Ama mor menekşeliler bunu beğenmiyor. Hedef Ternim'in de söylediği gibi Şampiyonlar Ligi'ne katılmak. Fiorentina taraftarı Terim'in arkasında umitleniyor. Yıllardır hasret kalınan başarının gelebileceğini seziyor. Rui Costa, süper oyunu ile büyülüyor '

<ı>Stadio: Düşe devam

Terim'den mesaj var: 'Düş kurmaya devam edin' Terim başarıya imza atıyor. Her geçen gün Fiorentina daha güzel futbol oynuyor.

<ı>Tuttosport:Udinese'yi dağıttı

Terim'in Fiorentina'sı Udinese'yi dağıttı. Mor menekşelelier soğuk duşu çabuk atlattı ve farkı bile kaçırdı. Rui Costa inanılmaz güzel oynuyor. Terim hedeflerinin çıtasını yükseltti.

<ı>La Nazione: Boğaz'dan gelen adam

Hristiyan Floransa kentine inançlı Müslüman Terim'in altın değerinde ki Noel armağanı. Yıl sonunda beyaz şaraplar bile renklerini değiştirip sofraya mor menekşe olarak geliyor. Terim, Floransa'da kalmak istiyor. Tabii ki kalacak. Arno üzerindeki 'Ponte Vecchio' köprüsünün adını bile Galata Köprüsü olarak değiştirmek Boğaz'dan gelen bu adama layıktır. Terim, Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan söz ediyor. Bu saatten sonra bunu düşlemek yasak değil. Fiorentina nihayet ortamını yakaladı .

<ı>İl Giornale:Terim büyülüyor

Udinese'den Noel armağanı. Mor menekşeliler maçı şov yaparak kazandı. Terim'in oyun düzeni büyülüyor. Fiorentina puan cetvelinde basamakları çıkıyor. Yükseldikçe yükseliyor.

<ı>İtalia 1 TV: Dediğini yapıyor

Terim'in Fiorentina'sı ligin gerçeği. Her dediğini yapıyor. Şakaları yok. Kazanırken güzel oynuyorlar. Udinese'de kazanacağız, Verona'yı yeneceğiz ve Noel ve Yılbaşı tatiline 9 puanla gireceğiz 'dedi Dediklerini de yapıyor. Floransa'da insan seli Terim'in peşinde. .

<ı>RAİ 2 TV: Peygamber gibi

Terim, Peygamber gibi bir adam. 'Bakın kazanacağız' diyor ve kazanıyor. Sanki ermiş ve hoca. Fiorentina gerçekten işi ciddi tutuyor.. Hele Chiesa kazanıldıktan sonra Fiorentina'yı alt etmek çok zor olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz