« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşin sırrı imza

Christoph Daum, başkan ile görüştü, "Birlikte yalanlayalım" dedi. Yönetim, "Hiç gerek yok, Mayıs'ta imza atarız" cevabını verdi. Bütün bunlara rağmen Fenerbahçe'deki dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor.

İsmail EREL / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
ALMAN gazeteleri, Christoph Daum'un yalanladığı haberin kaynağının Alman spor haberleri ajansı SID (Spor Informations Dienst) olduğunu açıklarken, Kayserispor maçı öncesi Fenerbahçe yönetimi ile Daum arasında sıcak gelişmeler yaşandı. Yönetim ile temasa geçen tecrübeli teknik adam, "Ben hiç bir kulüple görüşmedim. Bana menajerler aracılığıyla pek çok teklif geliyor. Bundan sonra da gelecek. Ama herkese açık açık şunu söylüyorum; F.Bahçe ile görüşmeden kimse ile masaya oturmam. Burada çok memnunum. Hedeflerim var ve bu hedefler için çalışmaya devam edeceğim. Hiç kimseye de, ‘F.Bahçe'den ayrılacağım’ diye bir açıklama yapmadım. Ama Alman gazeteleri bu tür bir haber yazmışlar. Bunu maçtan sonraki basın toplantısında da açıklayacağım" dedi.

Daum, bununla da yetinmedi. Alman hoca, "Bu tür spekülasyonları önlemek için dilerseniz basın önüne birlikte çıkabiliriz" önerisini getirdi. Ancak yönetim Daum'un bu önerisini, "Hiç gerek yok" diyerek geri çevirdi. Sarı lacivertli yönetimin Alman hoca'ya, "Birlikte çalışmaktan memnunuz. Yeni sözleşme için masaya oturalım. Ve mayıs ayında görkemli bir imza töreni düzenleyelim" önerisini de getirdi. Tüm bu gelişmelere rağmen sarı lacivertli camiada dedikodu kazanı işlemeye devam ediyor. Alman gazetelerinde yer alan haberlerin kaynağı için de kulaklara farklı isimler fısıldanıyor.

Yakınları sızdırıyor

Ve dedikodular, Daum'un sözleşmesine gelip dayanıyor. Daum'a karşı olan camiaya yakın isimler, "Bu tür haberleri Daum'un yakınları sızdırıyor. Daum gidiyormuş havası vererek yönetimi imzaya zorluyor" diyorlar.

Bir başka grup da farklı bir iddia ortaya atıyor ve, "Fenerbahçe sezon sonunda şampiyon olamazsa Daum ile sözleşme imzalamayacak. Bu tür haberler şimdiden bunun yolunu açmak için sızdırılıyor" diyor. Ancak Fenerbahçe'de şu an için kesin olan bir şey var. Başkan Aziz Yıldırım, her ne olursa olsun sonuna kadar Daum'un arkasında. Ve çok büyük olasılıkla Kadıköy'deki, Fenerbahçe- Galatasaray maçından sonra "Daum'a görkemli bir imza töreni" hazırlanacak.

Haberimizin arkasındayız

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum'un Fenerbahçe'de yolun sonuna geldiğini ve Valencia'ya imza atmak üzere olduğunu yazan Alman gazeteleri, Daum'un yalanladığı haberin kaynağının Alman spor haberleri ajansı SID (Spor Informations Dienst) olduğunu açıkladılar.

Handelsblatt, Rheinische Post ve Bocholter Borkener Volksblatt gazeteleri, internet sitelerinde yer alan haberlerini SID'den aldıklarını ve servise öyle koyduklarını bildirdiler. SID'den Hürriyet'e yapılan açıklamada da, şöyle denildi: Biz haberimizin arkasındayız. Haberle ilgilenen muhabir şu an Futbol Federasyonu'nun bir toplantısında. Ama zaten bizim Türkiye'de bir muhabirimiz var. Çok da güvenilir biri. Daum haberi yalanlar yalanlamaz zaten bir yalanlamayı da servise koyduk. Yani iki haberi de verdik. Gelişmeleri verdik. Zaten görevimiz de bu. Daum önce Valencia ile ilgili açıklamaları, ardından da yalanlamayı yapmış.

Türkiye'deki muhabirin ismini vermeyen ajans, ‘Biz, kaynağımızı açıklamak zorunda değiliz’ derken, muhabirin Türk ya da Alman olup olmadığını da belirtmedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler