Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İşin hakkını vermek

İŞ, son sözü söylemeye gelince tecrübeli, yetenekli ayakları arar top.. O yüzden o isimlere yıldız denir..

Tek başına maç çevirme özellikleri nedeniyle savunmaya biraz daha az katkı yapmaları göze alınır.. Ama hem savunmada  sıfır, hem hücumda yoksanız adınız Guti de olsa fark etmez.. Rakibin  istekli ve baskılı oyunu karşısında, hafta içindeki idmanları ciddiye  almamanın, iyi yaşamamanın faturasını ödersiniz..

Hasagic ve Fernandes

Bazen de adınız yıldız değildir.. Görev adamıdır.. Basit, gösterişsiz  oynarsınız ama takımın en çok ihtiyacı olduğu anda çıkıp golünüzü atarsınız.. Sivok’un yaptığı gibi.. Beşiktaş sadece kupayı kazanmaya gelmemişti Kayseri’ye.. Devre arasında yapılan ve dünyada yankı bulan transferlerin de karşılığını almak  istiyordu siyah beyazlılar.. Tayfur Havutçu soğukkanlı görünse de baskı  altındaydı..
Abdullah Avcı daha sakin olan tarafın hocasıydı.. Her sezon üstüne biraz daha koyduğu takımıyla neler yapabileceğini özellikle ikinci 45 dakika  gösterdi.. Ayağa pas, hızlı oyun, baskılı savunma ve diri futbolcularıyla kupayı almaya çok yaklaştı..
Heyecanlı, tempolu ve 4 gollü 90 dakikanın ardından uzatmalarda kupayı  kazanmaya çok yaklaştı Beşiktaş.. Ama karşısında Hasagic’i buldu.. Dün  sahanın en iyi iki isminden biri Bosnalı kaleci, diğeri Fernandes’ti.. Tüm  takımın yorulduğu anlarda topu hep iyi kullandı.. Yaptığı ortalarla, verdiği paslarla atakları yönlendirdi.. İki golün de asisti ondan geldi..
Yedek güçler; Almeida ve Gökhan da takımlarına önemli katkı yaptı.. Penaltılarda kazanmak da, kaybetmek de bıçak sırtında yürümek gibi.. Önemli  olan üstlendiğin işin hakkını vermek.. Yaşantınla, performansınla  takımının ihtiyacı olduğu anlarda ayakta kalmak.. Penaltı kurtarmaktan ya da kaçırmaktan öte bir olgu.. Önce işin hakkını vermek..

BEĞENDiM

Türkiye Kupası finaline yakışan mükemmel stat düzenlemesi ve organizasyonunu..

BEĞENMEDiM

İki takımın duran toplardaki adam paylaşımlarını..

DİKKAT

Beşiktaş’ın yıldızları savunmaya katkı vermiyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI