« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Işın Çelebi'den Duygun Yarsuvat'a: Yalan, yanlış!

Galatasaray'ın eski yöneticisi Işın Çelebi, TT Arena'nın loca ve dekorasyonu ile ilgili isim vermeden kendisini eleştiren kulüp başkanı Duygun Yarsuvat'a sert çıktı.

Ali Naci KÜÇÜK / Fotoğraflar: Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden Işın Çelebi, içinde bulunulan mali durumdan çıkışın anahtarının, birlik içinde, açık, net ve samimi olmaktan geçtiğini söyledi.

Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulun mali durum görüşmelerinde söz alan üyelerden Çelebi, mali konuların çözülebileceğine olan inancını dile getirirken, özellikle birlik içinde hareket ederek aşama kaydedilebileceğini vurguladı.

"TÜM LOCALAR VE DEKORASYON 23 MİLYON LİRAYA MAL OLDU"
Başkan Duygun Yarsuvat'ın, Türk Telekom Arena'nın çatı sisteminin yerine, iç döşemesinin tercih edildiğini ve buna da bir yöneticinin görev sürelerinin sonunda imza attığını söylediğini hatırlatan Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Başkan Yarsuvat, stat çatısı konusunda bir atıfta bulundu. O kişi bendim. Yılda 100 milyon dolar gelir elde edilen bu stattır. Tüm localar ve dekorasyonu devlet üstlenmiştir ve 23 milyon liraya mal olmuştur. Öyle derme çatma masalar falan da yapılmamıştır. Söylenen tümüyle yalan ve yanlıştır. Stat yapılırken 2-3 yıl burada yattık kalktık. Kimseden teşekkür beklemiyoruz. Bu çatı yapılırsa da proje tamamlanmış olur. Sayın başkan beni çok iyi tanır. Ben doğruyu her şeye ve herkese rağmen savunurum. Riva'nın ruhsatını almak için aylarca kapılarda nöbet tuttuk. Mecidiyeköy'de bulunan ve bugün yetki istenen arsa kamulaştırılmıştı, biz hem geri aldık hem de şimdi yapılmak istenen binanın ruhsatını çıkardık. Yine kimseden teşekkür beklemiyoruz."

"MECİDİYEKÖY'DEKİ 1600 METRELİK ARSA DA BİZİM"
Mecidiyeköy'deki arsanın hemen yanında bulunan 1600 metrekarelik alanın da Galatasaray Kulübü'nün malı olduğunu açıklayan Çelebi, "Bugün sizden bir isteğim var. Mecidiyeköy'deki arsamızın hemen bitişiğindeki 1600 metrekarelik bölüm de kulübündür. Şu an orada, bir inşaat firmasının satış ofisi faaliyet gösteriyor. Orası, Eroğlu Grubu'na belediye tarafından peşkeş çekilmiştir. Oranın geri alınması lazım. Arazimizi kim el çabukluğuyla verdiyse, Şişli Belediyesi'nden geri alınması lazım" ifadelerini kullandı.

Işın Çelebiden Duygun Yarsuvata: Yalan, yanlış

ŞENER: BİZİ FENERBAHÇELİLER Mİ YÖNETİYOR?
Genel kurul üyelerinden Zafer Şener, Galatasaray Kulübü'nün mali durumuyla ilgili ayrıntılı açıklamaları dinledikten sonra, "Bizi acaba Fenerbahçeliler mi yönetiyor?" dediğini aktardı.
Yoldan geçen bir Galatasaraylıya kulübü yönettirmeleri durumunda bile durumun daha iyi olacağına inandığını söyleyen Şener, "Asıl kaybettiğimiz ise manevi şeylerimiz. Eskiden başkanlarımıza, yöneticilerime laf söylenilirken, önce bir düşünülürdü. Şimdi televizyon açamıyor, gazete okuyamıyorum. Bu mali konuşmalar beni ilgilendirmiyor. Milyonlarca Galatasaraylı, 'Üç paralık adamlar benim başkanıma nasıl hakaret eder' diye tepkili. Başkanlar, yönetim kurulları benim değerim arkadaş. Kimse hakaret edemez" şeklinde görüş belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz