« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Işın Çelebi: Geceden şafak vaktine geliyoruz

Galatasaray Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, yönetim kurulundan sadece 2. başkan Semih Haznedaroğlu ile yöneticiler Işın Çelebi ile Vedat İrdelp katıldı.

Işın Çelebi, yaptığı konuşmada çok olumlu bir tablo çizerken, nakit ve banka teminat mektuplarının ödenmesi halinde stadın temelinin kasım ayında atılacağını söyledi.

Çelebi, "Stadın temeli atılırsa, gelebilecek potansiyel gelirler nedeniyle yeni fırsatlar çıkacaktır. Bu da gelecek yılki bütçeye çok olumlu yansıyacaktır. Her şey negatiften pozitife dönüyor. Geceden, şafak vaktine geliyoruz" dedi.

Stat projesi bu aşamaya gelirken yaşananları anlatan Çelebi, Ali Sami Yen Stadı'nda kullanım üst hakkını kaybettiklerini ve bunun proje safhasında sıkıntı yarattığını ifade ederek, "Ödenmeyen taksitler nedeniyle bu hakkımızı kaybetmiştik. Ancak bu durum borçlar ve hacizler kapatılarak halledildi" diye konuştu.

Işın Çelebi, kulübün banka borçlarının yeniden yapılandırılması yolunda büyük yol aldıklarını da dile getirerek, "Banka borçları sorun olmaktan çıkmak üzeredir, bu borçlar rutine girmiştir. Geçen sene göreve geldiğimizde bankalardan randevu alamıyorduk, ama şu anda bu tamamen değişti" açıklamasını yaptı.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerde, yönetimde olmayacağını dile getiren Işın Çelebi, Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş. arasındaki birleşme çalışmalarına tüm divan kurulu üyelerinin destek vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yönetici Vedat İrdelp de konuşmasında, su sporları ve Galatasaray'ın Europa şirketi ilgili ilgi özet bilgi verdi.

ÇÖLGEÇEN: "BİNİCİLİK ŞUBESİNİ KAPATALIM"

Divan Kurulu Üyesi Sami Çölgeçen, Galatasaray Binicilik Şubesi'nin tesislerinin çok kötü durumda olduğunu belirterek, "Tesislerimiz harabeye dönmüş. Orada her tarafta Galatasaray armaları var. Marka değerimizin kıymetini düşürmeyelim. Bu tesisi ziyaret ettim. Atlar açlıktan ölmek üzere, kendi pisliklerini yemek durumuna kadar gelmişler. Ayrıca, Galatasaray binicilik şubesinden hiçbir sporcu 7 senedir yarışmaya girmemiş. Tesislerimiz harabe halinde, bu şubeyi kapatalım" dedi.

Özer Berkay ise kendileri için bir kahraman olan başkan Özhan Canaydın'ın hastalığına çok üzüldüğünü belirterek, "O hiç kimseden destek görmemesine rağmen 6 yıldır çalıştı. Ben dahil hepimiz onu eleştirdik. Hastalığında belki bizim de biraz katkımız olmuştur. Onu her zaman buraya, toplantılara getirelim, ilacı da biz olacağız" diye konuştu.

Berkay, futbol takımının teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp ile aynı yaşta olduğunu da belirterek, "Kendisi benim yaşımda, ama beni yanıltarak takımı başarıdan başarıya götürüyor" şeklinde övgüde bulundu.

Yılmaz Toköz de Beşiktaş maçı öncesinde Hakan Şükür ve Lincoln'un kadro dışı bırakılmasını eleştirdi.

Öte yandan, toplantıda, bu yıl Türkiye şampiyonu olan ve başarılar elde eden kürek takımı sporcularına, Divan Kurulu berat verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.