« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İşimiz kolay olmayacak"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, Almanya ile 7 Ekim Cuma günü yapılacak 2012 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçında Türk halkına iyi futbol izlettireceklerini söylerken, güçlü rakipleri karşısında zoru başaracaklarına olan inancını dile getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hollandalı teknik adam, TFF tarafından Türkiye-Almanya karşılaşması için özel olarak bastırılan maç günü kitapçığında yer alan açıklamasında, Türk Milli Takımı'nın, cuma akşamı Türk Telekom Arena'da 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki en zorlu maçlarından birine Almanya karşısına çıkacağını vurgulayarak, “Elemelere başladığımız zaman en büyük mücadeleyi vereceğimizi düşündüğümüz Almanya, grubu lider tamamlamayı garantileyerek finallere gitmeye hak kazandı. Biz de ikinci sıradaki yerimizi korumak ve Almanya'nın yolunu izlemek için bu maçtan galibiyetle ayrılmak amacındayız” ifadelerini kullandı.

Hiddink şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz yıl başlattığımız kadro yenileme çalışmasının ardından, takımımız son maçlarda istikrarlı bir oyun yapısına kavuştu. A Milli Takım'ın güçlü rakiplere karşı dişe diş mücadele eden oyun karakteri ve zor maçlardaki arzulu oyununu hepimiz biliyoruz. Oyuncularımın bu kritik Almanya sınavında da tüm Türk halkına iyi bir futbol izlettireceklerine eminim.

Bu maça çıkarken finallere gitmemiz için tüm kontrolün halen bizim elimizde olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bu, oluşabilecek stresi azaltan bir faktör olacaktır. Kazakistan ve Avusturya ile karşılaştığımız dönemde Spor Toto Süper Lig başlamamış olmasına rağmen, bu maçlardan istediğimiz sonuçları alarak ayrılmıştık. Şimdi ligin ilk beş haftasını geride bıraktık ve oyuncularımız fiziksel açıdan üst seviye maçları oynamaya daha hazır. Bu da bir avantaj.
Almanya gibi güçlü bir rakibe karşı işimiz kolay olmayacak. Stadyumu dolduran taraftarlarımızın 90 dakika boyunca yapacağı coşkulu tezahüratlar ve A Milli Takımımıza vereceği kesintisiz destekle bu zor görevi başarıyla bitireceğimize gönülden inanıyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler