« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İşimiz kolay değil"

Optimum TED Ankara Kolejliler Antrenörü Derya Özyer, Kadınlar EuroCup 8’li final ilk maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kadınlar EuroCup’ta mücadele eden temsilcilerimizden Optimum TED Ankara Kolejliler 8’li Finalin ilk maçını Slovakya takımı MBK Ruzomberok ile deplasmanda oynayacak. Yarın yola çıkacak olan Başkent ekibi Slovakya takımı ile 12 Ocak 2012 Perşembe günü saat 18:00’de karşılaşacak.

Bu maç öncesinde bir değerlendirme yapan antrenör Derya Özyer şöyle konuştu: “Çeyrek finale kalabilmemiz açısından Ruzomberok takımı ile oynayacağımız maçı çok önemsiyoruz. Hedefimiz çeyrek finale kalmak ancak işimizin kolay olmadığını da biliyoruz. Rakip Ruzomberok oldukça köklü bir kulüp. Senelerce Euroleague’de mücadele etmiş, final four oynamış, 1998-1999 ve 1999-2000 sezonlarında 2 yıl üst üste şampiyon olmuş bir takım. Ancak 2004 yılından bu yana Eurocup’ta mücadele ediyorlar. Kısacası Avrupa tecrübesi yüksek bir ekiple karşılaşacağız. Biz ilk turda sergilediğimiz gibi 8’li Final’de de iddialıyız. İlk maçımızı deplasmanda oynayacağımız için avantajlıyız. Deplasmandan galip dönmek istiyoruz ama yenilmemiz durumunda sayı farkı önemli olacağından tüm olasılıkları değerlendirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız iyi bir skorla dönmek ve kendi sahamızda oynayacağımız maç için avantaj sağlamak.”


Bunları da Beğenebilirsiniz