Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsim değişikliğine tepki var

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, BEKO Basketbol Ligi'ne yükselen Uşak Üniversitesi basketbol takımının isminin kulüp yönetimince "Uşak Sportif" olarak değiştirilmesinde, konunun kendilerine sorulmamasının protokol ve nezaket kurallarına uygun olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Uşak Sportif Kulübü Başkanı Serdar Sağıroğlu ve yönetim kurulu üyesi Muhammet Gür, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'i ziyaret etti. Ziyarette Uşak Sportif'in yeni dönemdeki hedefleri ile ilgili Rektör Çelik'e bilgi veren Sağıroğlu, Beko basketbol Ligi'nde başarıyı amaçladıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ise Uşak Üniversitesi'nin her zaman basketbol takımının yanında olduğunu, zor günlerinde baskebotbol takımına destek verdiklerini ifade etti. Takımın isminin, kendilerine sorulmadan kulüp yönetimince değiştirilmesinin protokol ve nezaket kurallarına uygun olmadığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Uşak Üniversitesi olarak verdiğimiz desteklere rağmen vefa duygusunu tatmin edecek hiçbir geri dönüş almadığımızı, aksine olumsuz sitemlerle karşılaştığımızı belirtmek isterim. Basketbol takımını zor zamanında omuzlayarak bugünlere gelmesine vesile olan Uşak Üniversitesi'ne bilgi verilmeden, takımın isminin Uşak Sportif olarak protokole aykırı bir şekilde değiştirilmesini etik ve estetik bulmadığımızı ifade etmeliyim. Yeni yönetim zor ve ağır bir görev üstlendi. Uşak'ın tanıtımı için oldukça önemli olan basketbol takımı kentteki sosyal ve sportif yaşama da katkı sağlayacak. Yeni yönetime başarılar dilerim."

BEKO Basketbol Ligi'ne yükselen "Maçkolik.com Uşak Üniversitesi" takımının pazar günü yapılan genel kurulunda yeni yönetim oluşturulurken, ismi ise "Uşak Sportif" olarak değiştirilmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz