ORDU HABERLERİ

Işık: "Zds İçin Cuma Hutbesinde Bilgilendirme Yaptık"

IHA
24.07.2015 - 12:50Son Güncelleme : 24.07.2015 - 12:51

ORDU İL AFET VE ACİL MÜDÜRÜ OSMAN IŞIK

IHA

Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, DASK tarafından düzenlenen "Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasında Ordu’nun 2. olduğunu belirterek, "Yapılan yarışmada Zorunlu Deprem Sigortası(ZDS) yaptırma oranıyla 2. olduk ve 60 bin TL ödül kazandık. Haziran 2014 yılında ZDS yüzde 30 iken bu oran yapılan yarışmanın ardından yüzde 32’ye çıktı" dedi.
Doğal Afet Sigortaları Kurumu(DASK) tarafından, ülkemizde ZDS’lı konutların sayısını arttırmak için bu yıl 81 ilde dördüncü kez düzenlediği "Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasının sonuçları açıklandı. "Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasında ilk sırayı Sakarya alırken Ordu ikici sırada yer aldı, yarışmanın üçüncüleri ise Muğla ve Çanakkale oldu. Yarışmada derece yapan illere para ödülleri verildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, DASK tarafından düzenlenen "Şehirler Yarışıyor Sigortalılar Kazanıyor" yarışmasına çok iyi hazırlandıklarını ve derece almalarında bu çalışmaların etkili olduğunu söyledi. Yarışmada ikincilik bedeli olarak kazanılan 60 bin TL’nin kurum yararına kullanılacağını ifade eden Işık, ZDS çalışmalarına da devam edeceklerini belirtti.
"KAZANDIĞIMIZ PARA İLE ARAÇ-GEREÇ ALACAĞIZ"
Yarışma boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, "İlk olarak yarışmayı uygulayacak bir proje ekibi oluşturduk. Ramazan ayında imsakiye bastırarak vatandaşlarımıza dağıtılmasını sağladık. Şehrin önemli noktalarına stantlar kurarak toplumun her kesimine ulaşımı sağladık. Kurumumuza ait Türk Telekom SMS sistemi ile veri tabanımızdaki kişilere bilgilendirme mesajları yolladık ve ZDS’ yaptırmalarına aracı olduk. Bunların dışında, broşürler bastırarak ev ev dolaşıp halkımıza dağıtımı yapıldı. En önemli çalışmalarımızdan bir tanesi de DASK ve ZDS konusunu Cuma hutbe ve vaazında anlatılmasını sağladık ve başarılı olundu. Çalışmalarımız süresince sosyal medyayı da aktif olarak kullanarak vatandaşlarımızı bilinçlendirerek, yarışmada iyi bir sonuç elde ettik ve ikinci olmayı başardık. Yaptığımız bu çalışmalarla Haziran 2014’te yüzde 30 olan ZDS oranını Aralık 2014 itibari ile yüzde 32’ye ulaşmasını sağladık. Yarışma sonrası kazandığımız 60 bin TL’lik para ödülünün de Müdürlüğümüze araç-gereç alımında kullanmayı kararlaştırdık. ZDS ile ilgili çalışmalarımız her zaman devam edecek ve güvenilir bir ortam hazırlamayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Işık: "Zds İçin Cuma Hutbesinde Bilgilendirme Yaptık" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Işık: "Zds İçin Cuma Hutbesinde Bilgilendirme Yaptık" haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı