Işık: Adaletin tecellisine inanıyorum

Hürriyet Haber
15.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

TÜPRAŞ eski Genel Müdürü Kemal Işık, kurumu zarara uğrattığı için 9 trilyın liralık rekor para cezasına çarptırılmasıyla ilgili görüşünü açıklarken, görev yaptığı sürece TÜPRAŞ'ın ve Hazine'nin çıkarlarını ön planda tuttuğunu söyledi.

Mahkemenin gerekçeli kararını henüz görmediğini, bu nedenle ayrıntılı açıklama yapamayacağını belirten Işık, ‘‘Adaletin tecelli edeceğine inanıyorum'' dedi. TÜPRAŞ'ta görev yaptığı sürece yasalara ve Bakanlar Kurulu kararlarına uygun olarak çalıştığını söyleyen Işık, ‘‘Akreditif transferleri ve varlıkların değerlendirilmesinde, bankalar arası rekabetten yararlanarak, şirketin nema kazanmasını sağladık. Bu konuda, ihale zorunluluğu olmamasına rağmen, ihale yapılmıştır. Nitekim, İstanbul'daki üniversitelerden 3 değerli hukuk profesörünün yer aldığı bilirkişi heyeti, bu olayda sorumluluğumun olmadığı kanaatına varmışlardır'' diye konuştu.

Kemal Işık, TÜPRAŞ'ın paasını iflas eden İmpexbank ve Marmarabank'a yatırarak, şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle hakkında açılan davada, yaklaşık 9 trilyon lira para cezasına çarptırılmıştı.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı