"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Işığa doğru yürüyordum

RUMUZ: DEJAVURüyamda bir gece, karanlık bir sokakta tek başıma yürüyordum.

İlerlerken elimdeki çöp poşetini apartmanın kenarına bıraktım. Çöpler çıkmamıştı dışarı ama ben çöpü bıraktıktan sonra ilerlerken tekrar dönüp bakmak istedim. Baktığımda çöpler yok olmuştu ve başımı kaldırıp sokağın derinliklerine doğru baktığımda canavara benzeyen insanlar gördüm. Ben oradan uzaklaşıp ışığa doğru gittim.

YORUM: Rüyanızda, karanlık bir sokakta tek başınıza yürümeniz, tasvip etmediğiniz, size ters gelen bir ortamda ya da yaşam biçiminde yalnız başınıza verdiğiniz mücadeleyi anlatıyor. Çöpler gizli kalmış ve hoş olmayan ilişkilerin, özelliklerin ya da olayların açığa çıkmasını sembolize ederken, hiç kimse çöplerini dışarı çıkarmazken, sizin kendi çöplerinizi sokağa bırakmanız ve ışığa doğru ilerlemeniz, hayatınızda tasvip etmediğiniz ya da karanlık olduğunu düşündüğünüz şeyler her ne ise sizin bunları itiraf edip ya da ortaya sunup rahatlayarak, geride bırakıp, iyi olana doğru (ışıkla sembolize edilmiş) ilerlediğinizin bir göstergesi.

Bu kız ne demek istedi

RUMUZ: KAFASI KARIŞIK

Rüyamda annemin bir arkadaşının kızını gördüm. Annem evimizde temizlik yapıyordu, yerleri siliyordu. Başkasıyla nişanlı olan bu kişinin annesi ve kendisi bize gelmişti. Annem temizlik yaparken birkaç bayan birlikte sohbet ediyorlardı.

Sonra aniden bu kişi ayakkabılığımızın önünde bana sarıldı ve beni öptü. Bana "Sana döndüm nişanlımdan ayrıldım; annem de zaten hep seni istemişti, nişanlımla evlenmemi istememişti" diyordu. Şu an bu kişi evlenmek üzere.


YORUM: Rüyanızda size "Keşke seninle nişanlansaydım" diyen kişinin gerçek yaşamınızda size güzel bir bakışını, güzel bir sözünü ya da annesinin aile ortamlarında karşılıklı güzel sözler söylemek için söylenen iltifatlar gibi söylediği "Keşke senin oğlun gibi damadım olsaydı" şeklinde bir cümlesini yakaladıysanız, bu durum bilinçaltınıza yerleşmiş ve akşam rüyalarınıza nişanlı hanımefendinin yukarıdaki sözleriyle yansımış olabilir. Ya da bu hanımefendiyle başka birisi ile nişanlanmadan önce bir ilişkiniz olduysa veya platonik de olsa bir şeyler paylaştıysanız, rüyanız, bugünlere istinaden gördüğünüz bir hatırlatma rüyası olabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI