Gündem Haberleri

GÜNDEM

  IŞİD'in kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest

  Hürriyet Haber
  20.09.2014 - 06:32 | Son Güncelleme: 20.09.2014 - 12:20

  IŞİD tarafından rehin alınan Musul Başkonsolosu ile beraberindeki 48 kişi 101 gün sonra bu sabah serbest kaldı. Başbakan Davutoğlu, Bakü'deki programını yarıda keserek Şanlıurfa'ya geldi. Rehinelerle birlikte Ankara'ya gelen Davutoğlu, Esenboğa Havalimanı'nda uçaktan Başkonsolos ile birlikte indi. Serbest kalan Türkler uçağın kapısında göründüğünde ise yakınları çığlık çığlığa sevdiklerine koştu

  SERBEST KALAN TÜRKLER ŞANLIRFA'DA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu gece sabaha karşı vatandaşlarımızı aldık ve ülkemize getirdik. Sabaha karşı saat yarım sularında ilk temaslarımız yoğunlaştı ve sabah 05.00'de de ülkemize geldiler. Gece boyu yakından takip ettik gelişmeleri, biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Bu mutlu olay hepimizi güzel bir sabaha hazırladı" dedi.

  DAVUTOĞLU PROGRAMINI YARIDA KESTİ, TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

  Davutoğlu, Irak'ta rehin alınan ve Türkiye'ye getirilen rehinelerle buluşmak üzere Bakü'den Urfa'ya geçti.

  SERBEST KALAN TÜRKLER BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / Foto Galeri

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest 'MİT kendi yöntemiyle gerçekleştirdi'

  ''BİR BAYRAM DAHA YAPACAĞIZ İNŞALLAH DEDİM''

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün teslim alınan Türk rehinelerin getirildiği Şanlıurfa’ya Başbakanlık uçağı ile geldi. Şanlıurfa GAP Havaalanı’na inen Başbakan Davutoğlu, kendisini bekleyen rehineler ile bir süre VIP Salonu’nda görüştü.

  Şanlıurfa Havalimanı'nda rehinelerle sohbet eden Davutoğlu, “Devletinize güvendiniz, hükümetinize ve bizlere güvendiniz, biz de size güvendik. İki bayramı birden yapacağız. Yine bayramdan önce bir bayram yapacağız inşallah demiştim, Allah nasip etti yaptık. Allah sizi bir daha ailelerinizden ayırmasın” diye konuştu.

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest Davutoğlu tweet attı: Aziz milletimin gözü aydın

  REHİNELER BAŞBAKAN İLE ANKARA’YA GİTTİ

  Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından VIP salonu önünde açıklama yapması beklenen Başbakan Davutoğlu fikir değiştirdi ve rehineler ile birlikte Başbakanlık uçağına yöneldi.

  Bu arada yeni kıyafetler giyerek havaalanına gelen rehinelerin büyük bölümünün sakallı olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

  Havaalanına Başbakan’ın isteğiyle getirilen oyuncakların ise rehineler arasında bulunan çocuklara dağıtıldığı da belirtildi.

  TÜRKLERİ TAŞIYAN UÇAK ANKARA'YA İNDİ

  Başbakan Davutoğlu ve serbest kalan Türkleri taşıyan uçak Esenboğa Havalimanı'na indiğinde rehinelerin yakınlarında da gözyaşları vardı.

  Rehineler uçağın kapısında gözüktüğünde sevinç çığlıkları duyuldu.

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest İşte Başbakan Davutoğlu, 49 Türk'ün serbest kaldığı haberini aldığı an


  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest
  Şanlıurfa Havaalanı'nda Davutoğlu, Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ile birlikte...


  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest
  Rehinelerle havaalanında bir araya gelen Davutoğlu, vatandaşlarla tek tek kucaklaştı, en küçük rehineler Kuzey ve Ela ile yakından ilgilendi

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest
  Davutoğlu, aprondaki uçağa rehinlerle yürüyerek gitti. Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, uçağa kadar en küçük rehine Ela Ercan'ı kucağında taşıdı.

  VALİ KÜÇÜK: SAĞLIK DURUMLARI İYİ

  Başbakan Davutoğlu ve rehinelerin Ankara’ya uğurlanmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, "Musul Başkonsolosumuz ve beraberindekiler sabah 06.00’da ilimize girişi yaptı. Şehir merkezinde sağlık kontrolleri yapıldı ve durumları iyi. Biliyorsunuz sayın Başbakanımız da Azerbaycan’daki ziyaretinden Şanlıurfa’ya geldi. Daha geniş açıklamayı sayın Başbakanımız yapacaktır. 3’ü kadın, 2’si çocuk ve gerisi erkek olmak üzerine vatandaşlarımızın sağ salim buraya ulaşmaları devletimizin gücüdür. Çok mutluyuz, sevinçliyiz. Ailelerin biran önce yakınlarıyla kavuşması amacıyla Ankara’ya gitmeleri uygun görüldü" dedi.

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest Rehine yakınları Esenboğa Havalimanı'na akın etti

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest IŞİD Türk Konsolosluğu'na saldırıp çalışanları kaçırdı

  IŞİDin kaçırdığı konsolosluk çalışanları serbest Musul Başkonsolosluğu, Türkiye'nin IŞİD'i resmen "terör örgütü" ilan ettikten 24 saat sonra IŞİD tarafından basıldı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı