"IŞİD, PKK gibi,Taliban gibi terör örgütüdür"

İbrahim MESTANLAROĞLU / AUGSBURG
01 Aralık 2014 - 14:33Son Güncelleme : 01 Aralık 2014 - 14:33

Augsburg Üniversitesi’nde ‘İslam’da Barış ve Tolerans’ adlı bir konferans veren DİTİB Genel Sekreteri Dr. Bekir Alboğa, “Işid, PKK ve Taliban gibi bir terör örgütüdür. İslam adına yaptıklarını iddia ettikleri her şeyi açık ve net olarak lanetliyoruz ve kabul etmiyoruz” dedi.

Müslümanlığın, insanı ön plana çıkartan, barış, tolerans sevgi ve saygı dini olduğunu belirten Dr. Alboğa, şöyle devam etti:
“Dinimizde kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. İnsan hakları ilk defa Kuran’ da yazılı olarak yer almıştır. Müslümanlar, günümüzde dünya coğrafyasının birçok yerinde büyük çoğunlukla barış içinde yaşıyor. Bazı radikal kişiler ve örgütlerin dinimizde kesinlikle yeri olmayan nefret dolu söylem ve eylemleri, İslam’a büyük zarar vermektedir. İslam adına, insan öldüren ve terör yapanlar vicdansızdır. Bunların Müslümanlıkla alakası olamaz.”

Köln Merkez Camisi’nin önümüzdeki yıl tamamen bitirilmesinin planlandığını söyleyen Dr. Alboğa, “Mahkemenin tayin ettiği, bilirkişi heyetinin 1300 sayfalık son raporu elimize ulaştı. Yapacağımız incelemeden sonra gerekli adımları atarak inşaatı bitireceğiz. Büyük bir bölümü tamamlanan ve sadece ibadet bölümünde eksikleri bulunan camimizi kısa sürede ibadete açarız” diye konuştu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı