Dünya Haberleri

DÜNYA

  IŞİD İngiliz gazeteci John Cantlie'nin videosunu yayımladı

  hurriyet.com.tr
  19 Eylül 2014 - 01:04Son Güncelleme : 19 Eylül 2014 - 11:04

  IŞİD bir Batılı gazetecinin daha videosunu yayımladı. Ancak bu seferki videoda baş kesme görüntüsü yerine örgütün propagandası yer alıyor.

  Şimdiye kadar iki Batılı gazeteci ve bir yardım görevlisinin başını kestiği görüntüleri yayımlayan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) bu sefer farklı bir yola başvurdu. IŞİD tarafından son yayımlanan videodua İngiliz gazeteci John Cantlie, önümüzdeki günlerde de devam edeceği anlaşılan "Bana Kulak Verin" başlıklı bir programda "Batı medyasının ve IŞİD"in arkasındaki gerçekleri" açıklayacağını öne sürüyor.

  IŞİD'in servis ettiği görüntülerde, örgütün infaz ettiği rehinelere giydirdiği turuncu kıyafet içerisinde görülen İngiliz aksanlı kişi, isminin John Cantlie olduğunu, daha önce The Sunday Times, The Sun ve The Sunday Telegraph gibi gazeteler için çalıştığını söylüyor.

  Avrupa'da birçok ülkenin, IŞİD'in elindeki rehineleri kurtarmak için terör örgütüyle görüştüğünü ve pazarlıkların sonrasında rehinelerin serbest bırakıldığını belirten rehine, "ABD ve İngiltere'nin kendi vatandaşlarını kurtarmak için pazarlık yapmadığını" ileri sürüyor.

  IŞİD daha önce İngiliz rehine David Haines'in infaz görüntülerini yayınlamış, bu görüntülerdeki ikinci kişinin örgütün hala elinde tuttuğu 47 yaşındaki İngiliz yardım görevlisi olan Alan Henning olduğu anlaşılmıştı.

  IŞİD İngiliz gazeteci John Cantlienin videosunu yayımladı IŞİD’DEN KORKUNÇ İNFAZ  IŞİD, ABD'li gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff'un ardından geçen hafta insani yardım görevlisi olarak çalışan David Haines'in infaz görüntülerini yayımlamıştı.

  Etiketler: gazeteci , IŞİD , John Cantlie
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı