KÜTAHYA HABERLERİ

İshak Gazel: Kütahya’nın Termal Zenginlikleri Mutlaka Değerlendirilecek

IHA
27.02.2015 - 12:15Son Güncelleme :

İSHAK GAZEL

IHA

AK Parti Kütahya Melletvekili Aday Adayı İshak Gazel, yeni dönemde Kütahya’nın termal zenginliklerinin mutlaka değerlendirileceğini kaydetti.
Kütahya’nın cezibe merkezi olması için önünde hiç bir engel olmadığını dile getiren İshak Gazel, “Kütahya artık kendi sınırlarını aşmaya hazır bir kıvamda. Önümüzdeki dönem içerisinde Kütahya Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olacak. Kütahya’da üstünde çalışılacak ve ortak bir proje oluşturulacak birkaç tane çok önemli sektör var. Hepsinde de gerekli adımlar atılır ve atılımlar yapılırsa büyük başarılar sağlanacağı da bir gerçek. Mesela Kütahya’mızda termal anlamda çok büyük bir zenginlik söz konusu. Ama bu zenginliği değerlendirememiş olduğumuz da bir gerçek. Bunun değerlendirilmesi anlamında Kütahya’nın termal ve sağlık turizminde bir cazibe merkezi haline getirilmesi konusunda gerekli atılımları ve açılımları yapacağız” diye konuştu.
Kütahya’nın jeopolitik konum açısından çok önemli bir mevkiye sahip olduğunu ifade eden Gazel, “Ancak bu durumun da gereği kadar değerlendirilemediği kanaatindeyim. Hem havayolu ile karayollarındaki kaliteli ulaşım hem de hızlı tren geldikten sonra raylı ulaşım bu noktada önemli bir ivme kazandıracaktır. Ayrıca taşıma amaçlı lojistik bir merkez de yapıldıktan sonra Kütahya’nın bütün ulaşım noktalarına kolay ulaşabilen bir yapıda olması mümkün. Bunun gerçekleştirilmesi için çalışacağız. Gümrük Müdürlüğümüz de kuruldu. Bunun yanında Kütahya’nın bir ihracat merkezi olması hususunda da gayretlerimiz olacak. Tarıma yönelik yatırımlar söz konusu olabilir. İlimizde tarım endüstrisinin oluşması gecikti. Bu yöndeki ilimize katma değer sağlayacak yatırımların büyük önem arz ettiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden İshak Gazel: Kütahya’nın Termal Zenginlikleri Mutlaka Değerlendirilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İshak Gazel: Kütahya’nın Termal Zenginlikleri Mutlaka Değerlendirilecek haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı