KOCAELİ HABERLERİ

İsgip, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından Başlatıldı

IHA
07 Ekim 2015 - 17:01Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 17:02

YEREL HABERLER KOCAELİ

IHA

İş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle Türkiye’de her yıl yüzlerce çalışanın hayatını kaybetmesi gerçeğinden yola çıkan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İSGİP’i hayata geçirdi.
Türkiye’de her yıl iş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle yüzlerce çalışan hayatını kaybediyor. Bu gerçekten yola çıkan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, can ve mal kayıplarını en aza düşürmek amacıyla Tekstil, Deri, Mobilya, Gıda Ürünleri, İçecek İmalatı ve Kimya Ürünleri İmalatı sektörlerinde çalışan işyerlerinde uygulanmak üzere “İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi”(İSGİP) isimli çalışmayı hayata geçirdi. Sektörlerin yoğun olarak faaliyete geçirdiği illerde yürütülecek olan proje kapsamında tekstil sektöründe Bursa, deri sektöründe Uşak, mobilya sektöründe Ankara, gıda ürünleri ve içecek imalatı sektöründe Konya ve kimya ürünleri imalatı sektöründe Kocaeli pilot iller olarak seçildi.
Türkiye’de ilgili sektörlerde faaliyet gösteren firmaları muhtemel iş sağlığı ve güvenliği denetimlerine hazır hale getirmeyi ve varsa eksiklerini tamamlamalarını sağlamayı amaçlayan İSGİP kapsamında, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü uzmanları, firma sahipleri veya yöneticileri ile birlikte işletmelerde çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalar içerisinde iş sağlığı ve güvenliğini tehdit eden risklerin ve alınması gereken tedbirlerin tespit edilmesi, acil durum planı hazırlanması ve her işletme için iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi oluşturulması bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İsgip, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından Başlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İsgip, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından Başlatıldı haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   17:00
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı