Ege Haberleri

EGE

  İşgale devam

  Mustafa OĞUZ İZMİR (DHA)
  19.08.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, Agora çevresindeki korsan otoparkları önlemek için sokaklara belediye tarafından konulan babalar eski düzene dönmek isteyenler tarafından kırılmaya başladı.

  Agora çevresindeki korsan otoparkçılar yüzünden turist otobüsleri tarihi ören yerine uğrayamadan yoluna devam etmek zorunda kalıyordu. Geçtiğimiz haftalarda İzmir Trafik Denetleme Şubesiyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri işbirliği ile korsan parkçıları engelleyip, bölgeyi araçların işgalinden kurtardı. Tur otobüslerin geçiş yolunun açılmasıyla tarihi ören yerindeki ziyaretçi sayısında büyük artış oldu. Hem turizm acenteleri hem çevrede yaşayan vatandaşlar hem de turist gezdiren rehberler yapılan denetim ve uygulamalardan memnun olduklarını yaptıkları açıklamalarla dile getirip emeği geçen kurumlara teşekkür etti.

  Korsan otoparkların işgalinin önlemek için Agoraya giden caddenin kenarlarına babalar dikildi. Fakat dikilen babaların bir bölümü uygulamadan rahatsız olanlar tarafından yerlerinden sökülerek atıldığı dikkat çekti. Bu olumsuz olaydan sonra rahatsızlığını dile getiren çevre halkı yapılanları saygısızlık olarak nitelendirerek, "Babaları yerlerinden söküp atıyorlar. Mutlaka bunları yapanlar cezalandırmalı. Bunları yapanlar başka türlü uslanmaz. Cadde üzerine konulacak kameralarla zarar verenler tespit edilsin" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı