İsdemir Yönetim Kurulu'nda değişiklik

A.A.
24 Şubat 2006 - 16:09Son Güncelleme : 24 Şubat 2006 - 16:09

Özelleştirme kapsamında kamu hisselerinin yüzde 46.12'lik bölümünü OYAK'ın aldığı, İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda (İSDEMİR), yönetim kurulu, prosedür gereği istifa etti. Yönetim kurulunun 9 üyesinden 6'sı değişti.

Alınan bilgiye göre, İSDEMİR Yönetim Kurulu üyeleri, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na (ÖİB), prosedür gereği istifalarını sundular. Yönetim Kurulu Başkanı Recai Berber, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi Suhat Korkmaz ve Gülefşan Demirbaş yeniden göreve seçildi.

İstifa eden yönetim kurulu üyeleri Ali Sedat Kara, Bünyamin Soydan, Mehmet Bulut, Ahmet Furkan, Ahmet Erkan ve Raif Yetim'e yeniden görev verilmezken, yerlerine Necati Doğan, Ramazan Özkan, Adnan Gürdal, Melih Yavuz, İsmail Altındaş ve Aykut Bakırcı'nın atandıkları bildirildi.

Bu arada, iki Denetim Kurulu üyesinden Yeşim Kurna yerini korurken, diğer üye Fatih Acar'ın yerine Dilek Sadıkoğlu getirildi. Çelik İş Sendikası Şube Başkanı Cengiz Gül, istifaların normal bir prosedür olduğunu belirterek, hisse devir işlemlerinin 6 Mart 2006 tarihine kadar tamamlanması gerektiğini belirtti.

Gül, kendileri için önemli olanın, işçilere eşit oranda dağıtılan yüzde 11'lik hissenin korunması olduğunu kaydederek, “Bundan sonraki aşamaları dikkatle takip edeceğiz. ARCELOR ile OYAK görüşmelerinin kesintiye uğramasının, bir daha görüşme yapılmayacağı anlamına gelmediğini düşünüyoruz. Hisse devrinin ardından önümüzü daha rahat göreceğiz” dedi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı