ANTALYA HABERLERİ

İşçilere iftar

DHA
29.05.2018 - 11:22Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanlığı tarafından üyelerine yönelik iftar verdi.

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Antalya Şubesi, faaliyet alanı içerisinde bulunan DSİ, TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, Sulama Birlikleri ile İlbank ve AK-DEN iş yerlerinde çalışan üyelerine yönelik kent merkezinde ve ilçelerde iftar verdi. Yoğun katılımlı iftar yemekleri, işçileri ve ailelerini bir araya getirdi.

TEİAŞ Antalya 19. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri ile Demre Su Ürünleri Eğitim Tesisleri ve Kumluca Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen iftar yemeklerinde üyelere hitaben konuşma yapan TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, "TES-İŞ Antalya Şube, üyeleriyle vardır. Dayanışmanın birlik beraberliğin en güzel sağlandığı şubemizde, güven esasına dayalı bu durumu sizlerle birlikte başardık. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece çözemeyeceğimiz sorun yoktur" dedi.

Ekonomide yaşanan gelişmeler nedeniyle döviz kurunda yükselme görüldüğünü, TL'nin değer kaybettiğini, bu durumun da üyeleri olumsuz etkilemesinden endişe ettiklerini belirten Ünal, "Üyelerimizin bu ekonomik sorunlarını tek tek ele alıyoruz. Üyelerden aldığımız talepleri en kısa sürede yetkililere aktararak, bilgilendireceğiz" dedi.

TES-İŞ Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, AK-DEN Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş. ile TES-İŞ Sendikası arasında sürdürülen üçüncü dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi'nin (TİS) in bağıtlanması nedeniyle iftar yemeğinden sonra AK-DEN'de çalışan işçilere üçüncü dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgi verdi.

BASIN BÜROSU

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İşçilere iftar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı