Gündem Haberleri

  İşçiler 25 yıl sonra alacaklarına kavuştu

  MARDİN (AA)
  27.06.2013 - 17:44 | Son Güncelleme:

  Mardin Belediyesi'nin 250 işçiye 25 yıldır biriken alacaklarını ödemesi sevinçle karşılandı.

  Mardin Belediyesi'nde 25 yıllık biriken alacaklarını alan işçiler, yurt dışından dönen Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu'nu Mardin Havaalanı'nda karşılayarak sevgi gösterisinde bulundu. Araç konvoyu ile belediye hizmet binasına gelen Ayanoğlu, davul zurna eşliğinde işçilerle halay çekti. Kurban kesilmesinin ardından konuşma yapan Ayanoğlu, Mardin halkının istediği hizmetin yapılması noktasında ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini söyledi. Ağır bir yükün altından Mardin halkının desteği ile çıktıklarını belirten Ayanoğlu, şöyle konuştu:

  "Biz 2009 yılında yola çıkarken bu şehrin önemli problemleri çözme noktasında üzerimize ağır bir yük aldığımızı söyledik. Aziz Mardin halkı bizi yalnız bırakmadı ve destekledi. Seçildiğimizden beri gecemizi gündüzümüze katarak Mardin halkının istediği hizmetin yapılması noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik. Gün geldi bizimle alay edildi. Dürüstlük anlayışımız sorgulandı, belden aşağı vurdular. Eyvallah dedik. Ama biz bu şehir kazansın istedik. Bu yüzden otogarı, hayvan barınağını, mezbahaneyi biz yapıyoruz. 500 bin metrekare parke taşını biz döşüyoruz. 200 kilometre uzunluğunda altyapı hazırlıyoruz."

  76 İŞÇİYE ÖDEME YAPILMADI

  Piyasa borcu ile 35 milyona yakın bir ödeme yaptıklarını ifade eden Ayanoğlu, "Bu şehir ekonomisine de çok ciddi bir katkıdır. Bu şehrin daha ileriye gitmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ödemesi yapılmayan 76 arkadaşımız var bunlar davalı olduğumuz arkadaşlarımız. 250'ye yakın işçimize ödemeleri yapıldı" diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı