Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşçiden jest

  Hürriyet Haber
  14 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2000 - 00:01

  Side belediyesinin projeleri için 180 işçi, ikramiyelerini bağışladı

  Projelere katkı

  Akdeniz’in gözde turizm merkezi Side’de, belediye işçileri, 20 milyar lira tutarındaki ikramiyelerini belediyeye bağışlama kararı aldı. Çeşitli görevlerde çalışan 180 işçi yeni sezona yetişmesi gereken belediyenin 3 projesine katkıda bulunmak için bu kararı aldı.

  Turizmin etkisi

  İşçilerin bu anlamlı özverisiyle ilgili bilgi veren Side Belediye Başkanı Abdülkadir Uçar, geçen yıl turizmin kötü gitmesi nedeniyle yatırımların durma noktasına geldiğini, çaresizlik içinde kaldıkları sırada işçilerin yaptığı bu jestten çok duygulandığını söyledi.

  3 temel proje

  Başkan Uçar, ‘‘turizm sezonuna kadar planladığımız üç önemli proje var. Kanalizasyon, Side-Kumköy yolu ve Balıkçı Barınağı projelerinde büyük kaynak sıkıntısı çekiyorduk. Şimdi işçilerimizin ikramiyelerini bağışlamasıyla bu projeleri gerçekleştireceğiz’’ dedi.

  Para istedik

  Sözkonusu üç projenin de Side için temel hizmetler olduğunu anlatan Uçar, ‘‘Bunlar lüks yatırımlar değil, Side'nin acil olarak çözülmesi gereken konuları. Projelerin en kısa zamanda tamamlanması için devletten para talebinde bulunduk’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı