Kütahya Haberleri

KÜTAHYA HABERLERİ

  İşaret diliyle mesaj

  DHA
  04 Mart 2017 - 11:53Son Güncelleme : 04 Mart 2017 - 11:54

  İşaret diliyle mesaj


  Mustafa AKÇAY / HİSARCIK,(Kütahya), (DHA)- KÜTAHYA'nın Hisarcık İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan 'İşaret Dili Kursu'na katılan Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri 'Dünya İşitme Engelliler Günü' nedeniyle işaret diliyle görüntülü mesaj hazırlayarak sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

  'İşaret Dili Kursu'na katılan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Atatürk İlkokulu merdivenlerinde İşaret Dili Eğitmeni Pelin Solak ile bir araya gelerek 'Dünya İşitme Engelliler Günü' nedeniyle işitme engellilere hitaben, "Dünya İşitme Engelliler Gününüz kutlu olsun. Sizleri çok seviyoruz. Teşekkürler" şeklinde hazırladıkları görüntülü mesajlarını sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

  İşaret Dili Eğitmeni Pelin Solak, anlamlı davranışlarından dolayı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini tebrik etti.

  KURSLAR İLGİ GÖRÜYOR

  Bu arada Hisarcık ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından iletişimdeki engelleri kaldırmak amacıyla açılan 'İşaret Dili Kursu'na kamu personeli yoğun ilgi gösteriyor.

  Atatürk İlkokulunda İşaret Dili Eğitmeni Pelin Solak nezaretinde açılan İşaret Dili Kursuna Ziraat Bankası Şube Müdürü Servet Köse ve personeli, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seher Sibel Var ile personeli, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, polis memuru, üniversite ve ilkokul öğrencilerinden oluşan 25 kursiyer katıldı.

  İşaret Dili Eğitmeni Pelin Solak, toplam 120 saat süreli işaret dili kursunda kursiyerlerin bir işitme engelli vatandaşa yardımcı olacak kadar işaret dili hakkında bilgi sahibi olacaklarını söyledi.

  İşitme engelli vatandaşlarla iletişim kurmak ve ihtiyaç duyduklarında onlara yardım etmek amacıyla kursa katıldıkların söyleyen Hisarcık Ziraat Bankası Şube Müdürü Servet Köse, "Banka şubemize gelen işitme engelli vatandaşlarla daha iyi iletişim kurabilmek amacıyla üç personelimiz ile birlikte İşaret Dili Kursuna katıldık. Şubemizde bundan böyle işitme engelli vatandaşlarımıza daha bilinçli bir şekilde yardımcı olabileceğiz. Kalan personelimizi de ileriki aşamada açılacak kursa göndereceğiz" dedi.

  ---

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KütahyaBugün18 ºCÇok Bulutlu
  • Perş17 ºC
  • Cuma19 ºC
  • Cmts19 ºC
  • Pazr19 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı16 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı