MANİSA HABERLERİ

İşaret Dili Eğitimi Ve Tercüman Eğitimi Kursu Başladı

IHA
28.10.2015 - 10:52Son Güncelleme :

KULA HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ KURSU AÇILDI.

IHA

Kula Halk Eğitim Müdürlüğünce İşaret Dili Eğitimi ve Tercüman Eğitimi kursu açıldı.
Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan, ikincisini düzenledikleri kursa 30 kişinin katıldığını söyledi. Kursa yoğun ilgi olduğunu belirten Özkan, kursiyerlerin kısa sürede işitme engellileri anlayabilir seviyede bilgiye sahip olacaklarını ifade etti. İşaret dilinin öneminin büyük olduğunu ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan, “Bu eğitimin amacı; işitme engeli vatandaşlarımızın başta hastaneler olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarında iletişim ile alakalı yaşadıkları aksaklıkların ortadan kaldırılmasıdır. Engelli bireylerin sosyal hayatın içinde daha çok yer almalarını arzuluyoruz. İşaret dili eğitimine başvuruların fazla olması bizleri oldukça memnun etti. Bu kapsamda eğitimlerin devamı gelecek” dedi.
Kurs eğitmeni Cemile Demirelli de eğitim sonunda katılımcılara Halk Eğitim Müdürlüğünce Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verileceğini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İşaret Dili Eğitimi Ve Tercüman Eğitimi Kursu Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşaret Dili Eğitimi Ve Tercüman Eğitimi Kursu Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı