GeriFutbol Isaksson: 'Ailem İsveç'e taşınmayacak'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Isaksson: 'Ailem İsveç'e taşınmayacak'

Isaksson: 'Ailem İsveç'e taşınmayacak'

Kasımpaşa'nın İsveçli kalecisi Andreas Isaksson, terör saldırıları sonrası eskisi gibi olmasa da kendisini İstanbul'da güvende hissettiğini ve ailesiyle beraber Türkiye'de kalmaya devam edeceğini söyledi.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) hazırlıkları kapsamında Çek Cumhuriyeti ile özel maçta karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta bulunan Andreas Isaksson, basın mensuplarının karşısına çıktı. Son aylarda Türkiye'de meydana gelen terör olaylarını değerlendiren 34 yaşındaki kaleci, "Eskisi gibi olmasa da Türkiye'de kendimi güvende hissediyorum. Avrupa'nın hiçbir yerinde de kimse tam anlamıyla güvende değil. Ayrıca ailemin İsveç'e taşınması söz konusu değil. Hep beraber Türkiye'de yaşamaya devam edeceğiz." dedi.

Kasımpaşa'da uzun süredir yedek kalmasını dert etmediğini dile getiren Isaksson, "Diğer kaleci arkadaşlarım çok iyi performans gösteriyor. Yedek kalmamın İsveç Milli Takımı'nı, Fransa'daki şampiyonada fazla ekileceğini de düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.Isaksson, EURO 2016'nın ardından milli takım kariyerini sonlandıracağını hatırlatarak, "Kasımpaşa ile bir yıl daha sözleşmem var. Sözleşme süresi bitene kadar Kasımpaşa'da futbol oynamaya devam edeceğim. Sonra günün şartların neyi gerektiriyorsa o şekil hareket edeceğim." diye konuştu.

İsveç Milli Takımı'ndan mevkidaşı Johannes Hopf'un, Gençlerbirliği'nde çok iyi bir çıkış yakaladığını vurgulayan Isaksson, "Hopf, iyi bir kaleci ve büyük yetenek. Kalitesini Türkiye'de kanıtladı. Uzun yıllar Gençlerbirliği ve İsveç Milli Takımı'na iyi bir şekilde hizmet edeceğini düşünüyorum." yorumunu yaptı. 2002'den bu yana milli takım kalesini koruyan Isaksson, 127 maçla İsveç Milli Takımı'nda en fazla oynayan kaleci unvanını elinde tutuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle