GeriSpor ISAF Dünya Şampiyonası İstanbul'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ISAF Dünya Şampiyonası İstanbul'da

ISAF Dünya Şampiyonası İstanbul'da
refid:13547846 ilişkili resim dosyası

Türkiye Yelken Federasyonu organizasyonun da gerçekleşecek “2010 Volvo Yelken Gençler ISAF Dünya Şampiyonası”na İstanbul ev sahipliği yapacak.

ISAF otoritesin de gerçeklenecek yarışlar İstanbul ve Türkiye’nin gerek sportif gerekse turizm anlamında tanıtımına çok büyük katkıları sağlayacak  bir proje. Tüm dünyadan farklı kültürlere sahip elit sporcular, 6 ayrı yelkenli tekne sınıfında yarışmak üzere bir araya gelecek 2010 Kültür Başkenti İstanbul Ajansında projenin için de destek vermekte, gündeminde yer alacak yarışlar. TYF’ nin daha  önce de başarılı yaptığı uluslar arası yarışları var. Yetişmiş uluslar arası tecrübesi olan hakemlere ve personele sahip bir federasyonumuz. Türkiye’nin daha önce organize ettiği ev sahipliğini üstlendiği yelken sporu dünya ve çeşitli şampiyonaları ile  yurt dışında haklı bir ünü var. Bu sene 40.sı ülkemizde organize edilecek şampiyona geleneksel bir yarış. Geleceğin şampiyonları katılacak  yarışlara. Sporcular ileriki yaşlarında dünyaca ünlü organizasyonlar da a skipper (sorumlu kişi)olarak yarıştıkları bilinmekte. Şampiyonaya  katılmış yelken sporunun dünyaca ünlü  bazı yıldızları ise. Üç kere olimpiyat altın madalyası kazanan Ben Ainslie (GBR), Üç kere  America’s Cupası kazanan Russel Coutts  (NZL) ve Volvo Ocean Race kazanan   Stuart Bannatyne  (NZL) hepsinin yelek yarış kariyerin de bu şampiyona da dereceleri bulunmakta. Ülkemizdeki Yelken Sporu için büyük katkıları olacak Şampiyonaya 65 ülkeden 19 yaş altı 350 sporcu ve idarecinin bu yarışlara katılımı beklenmekte. Şampiyona ile İstanbul, yelken sporuna ve sporcusuna verdiği büyük önemi gösterebilecek. Uluslararası arenada konuşulan bir lokasyon olarak İstanbul içinden deniz geçen bir şehir olarak tanınmakta. Ülkemizin tanıtımı için geleceğe  ciddi yatırım yapmış olacaktır. 19 yaş altı genç sporcular geleceğin olimpiyat şampiyonaları, ülke yöneticileri, iş adamları, İstanbul’da yaşacakları tecrübeleri, sıcak Türk halkının misafirperverliğini, kültürel ve doğal güzelliklerimizi hayatları boyunca hatırlayacak ve önemli pazarlama faaliyeti olan WOM (ağızdan ağza pazarlama) ile çevreleriyle paylaşacaklardır. Sporcularımıza ise yeni fırsatlar, uluslar arası dostluklar, yelken sporu kariyeri sağlayabilecek yarışlar, Ataköy de  Marmara Denizin de kurulacak parkurda yapılacak. Yarışlara  İstanbul Boğazının güneyindeki lokasyon da Ataköy Marina yarış  ofisi ve tekne parkı barınacak. 350 sporcu, yönetici, hakem aileler, ilgililerle 1000 aşkın misafirin, yüzlerce tekneyi, bir hafta ağırlayacak  Adeta küçük bir olimpiyat köyü kurulacak.Yarışlarla  ilgili  ayrıntılı haber ve bilgi vermeye  devam edeceğiz.

40 th Volvo Youth Sailing ISAF World Championship 8–17  July 2010  İstanbul Turkey  yarışın Uluslararası ismi bu adla ajanlara geçmektedir.

Yarışlara açık olan yarış teknelerin sınıfları ve branşlar   

Erkekler Tek Kişilik Tekne - Laser Radial
Kızlar Tek Kişilik Tekne -     Laser Radial
Kızlar İki kişilik Tekne -        420
Kızlar İki Kişilik Tekne -       420
Erkekler Rüzgar Sörfü -          RS: X with 8.5m2 yelken ve  60cm fin
Kızlar  Rüzgar Sörfü -             RS: X with 8.5m2 yelken ve  60cm fin
Açık Çok Gövdeli Tekne -      Sirena SL16
Açık  Performans Tekne -       29er

6 sınıf tekne 8 branşta  Ataköy Parkurunda yarışacak


2010 Volvo Youth Sailing ISAF World Championship İstanbul Türkiye

Program

Organizasyon 12 yarış sonucu neticesi alınacak. Perşembe 8 Temmuz yarışın açılışı, ekip liderleri toplantısı, organizasyon işlemleri yürütülecek 9 Temmuz deneme seyirleri  ve açılış seremonisi ardından, 10  Temmuz cumartesi iki deneme yarışı yapılacak11 Temmuz birinci gün yapılacak 3 yarışla şampiyona başlayacak. 16  Temmuz Cuma 5 gün yarışlarıyla şampiyona sona erecek. Ödül Töreni ve Kapanış seremonisi ardında sporcular geri dönüş için hazırlanmaya başlayacaklar.

40th Volvo Youth Sailing ISAF World Championship 2010

8 – 17 July 2010, Istanbul, Turkey

Notice of Race

Approved by ISAF on 17 December 2009

1. GENERAL

1.1 The Turkish Sailing Federation will host the 40th Volvo Youth Sailing ISAF World

Championship and cordially invites all ISAF member national authorities to participate. The

event will be held from 8 to 17 July 2010.

1.2 The venue will be the Atakoy Marina and the Marmara Sea off Istanbul - Yesilkoy.

2. ORGANIZING AUTHORITY

The Championship will be organised by the Turkish Sailing Federation under the authority of

the International Sailing Federation (ISAF).

Turkish Sailing Federation Istanbul Office Turkey


aerdem@hurriyet.com.tr

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle