DENİZLİ HABERLERİ

İşadamları teleferiğe bindi, yaylada zaman geçirdi

DHA
12.03.2018 - 14:58Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu üyelerini Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda ağırladı.

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu üyeleri, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ın ev sahipliğinde Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda bir araya geldi. Denizli Valisi Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile platformu üye ve temsilcileri programa katıldı. Önce teleferiğe binen işadamları, daha sonra yaylaya geçerek yemek yedi, farklı bir gün geçirmenin tadına vardı. Platform Sözcüsü Erdoğan, 2001 yılından itibaren Türkiye'ye örnek bir oluşum olarak faaliyet gösterdiklerini belirtti. Belediye Başkanı Başkanı Zolan ise, ilde turizm anlamında çok büyük imkanlar olduğunu hatırlatarak, "Yayla turizmi ve teleferik ile bunları bütünleştirdiğimizde, Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nda bir zenginlik, artı bir seçenek ortaya koyacağımızı düşündük. Aydın, İzmir gibi komşu illerimizden gelen vatandaşlarımız ile Pamukkale'ye gelen turlar buraya geliyor. Burada bir zenginlik kazandırdık. İkinci kazandırdığımız zenginlik ise, Denizli Kayak Merkezimiz. Turizm çeşitliliği anlamında orada ayrı bir güzellik meydana getirdik. Bırakın Ege'yi, Türkiye'de böyle bir zenginlik yok. Kayak merkezimiz Ege'de bir numara, 'Ege'nin Erciyes'i, Uludağ'ı' diyoruz" diye konuştu.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İşadamları teleferiğe bindi, yaylada zaman geçirdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı