Gündem Haberleri

  İşadamının villasında şüpheli yangın

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  20.11.2009 - 15:02 | Son Güncelleme:

  TATİLİNİ tamamlayıp 2 ay önce İstanbul’a dönen işadamı Bülent Sarıkaya’nın Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Ortakent- Yahşi Beldesi’ndeki villasında yangın çıktı. Kundaklama ihtimali üzerine durulan yangında, 500 bin TL değerindeki villa kullanılmaz hale geldi.

  Dalyan Tatil Sitesi’ndeki 13 numaralı villada dün saat 22.00 sıralarında çıkan yangın, korku ve panik yarattı. İstanbul’da oto yedek parça alım satımıyla uğraşan işadamı Bülent Sarıkaya’ya ait villadan alevler yükseldiğini gören site sakinleri itfaiyeyi ve polisi arayıp bilgi verdi. Ekiplerin kısa sürede müdahale ettiği yangın, vatandaşların da yardımıyla sitedeki diğer villalara sıçramadan söndürüldü. Ancak, Sarıkaya’nın iki yıl önce satın aldığı 500 bin TL değerindeki villa tamamen kullanılmaz hale geldi. İki ay önce tatilini tamamlayıp İstanbul’a dönen evli ve bir çocuk babası Bülent Sarıkaya’nın yangını duyup eşi Kevser Sarıkaya ile birlikte yola çıktığı belirtildi.

  SABOTAJ İHTİMALİ

  Yangından sonra itfaiye ve jandarma ekiplerinin villada inceleme yaptığını, tüm şalterlerin kapalı olduğunu tespit ettiklerini ve yangının ihmalden değil, büyük ihtimalle hırsızların sabotajından kaynaklanmış olabileceği kanısına vardıklarını aktaran site yöneticisi Sadık Denizhan şunları söyledi:

  “Bülent Bey ve eşi iki ay önce villayı tamamen kapatıp, elektrik şalterlerini indirdikten sonra ayrıldı. Villaya biz bakıyorduk, yangına neden olabilecek bir cihaz çalışmıyordu. Ev çok lüks ve dayalı döşeli olduğu için hırsızların dikkatini çekmiş olabilir. İtfaiye ve jandarmanın ilk tespitleri de bu yönde oldu. Villa sigortalı olduğu için ilgililere haber verdik. Hırsızların sabote etmesinden şüpheleniliyor.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı