Ege Haberleri

  İşadamını yakanlara ceza yağdı

  Hürriyet Haber
  28.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Plastik fabrikası olan işadamı Hüseyin İltaş’ı öldürüp, cesedini yakmakla suçlanan F.E. ve kızı M.E. haksız tahrik nedeniyle 15’er yıl, Ö.G. ömürboyu, yaşı küçük olan H.E. de 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  İZMİR’in Çeşme ilçesinde, Şifne mevkiindeki ormanlık alanda, 2008 yılı Temmuz ayında, yüzüstü yatan, el ve ayakları iple bağlı, yanmış bir erkek cesedi bulundu. Cesedin üzerinden yanmamış bir çek yaprağı çıktı. Çek yaprağından yola çıkan polis, vahşice öldürülen kişinin, Kemalpaşa İlçesi’nde, eşi Nermin İltaş’la birlikte bir plastik fabrikasının sahibi olan 45 yaşındaki Hüseyin İltaş olduğunu belirledi. Soruşturma, genişletilerek sürdürülürken, İltaş’ın, 35 AKV 13 plakalı otomobili de, olaydan iki gün sonra Kemalpaşa İlçesi’nde yol kenarında terkedilmiş olarak bulundu.

  Çalışanı ile aşk yaşadı

  İncelemede, zanlı veya zanlıların, İltaş’ı öldürdükten sonra kendi otomobilinin bagajında taşıyarak Çeşme’ye götürdüğü, yakıp aynı araçla geri döndükleri anlaşıldı. Yapılan DNA testiyle cesedin Hüseyin İltaş’a ait olduğunun kesinleşmesiyle, aile ve iş yaşamı mercek altına alındı. Evli 3 çocuk babası Hüseyin İltaş’ın yakın çevresiyle yapılan görüşmeler sonucu, daha önceden yanında çalışan F.E. ile aşk yaşadığı, bu ilişkisinin de eşi tarafından bilindiği anlaşıldı.

  Çarpık İlİşkİler

  Araştırmada, F.E.’nin 5 yıldır işadamı İltaş’la ilişki yaşadığı, ondan iki yaşında bir oğlunun da bulunduğu saptandı. Polis ekibi, F.E., kızı M.E. (19), çalıştığı işyerinden arkadaşı Ö.G. (19), Ö.G.’nin arkadaşı H.E.’yi (15) yakaladı. F.E sorgusunda, Hüseyin İltaş ile birlikte yaşadığını ve kendisine çarpık ilişkiler teklif ederek eziyet ettiğini, kızı M.E.’ye cinsel tacizde bulunduğu için öldürmeyi planladıklarını itiraf etti.

  Anne kıza 15 yıl hapis

  F.E. yaptıkları planı hayata geçirmek için kızı M.E.’nin işyerinden arkadaşı Ö.G. ve H.E. ile birlikte Hüseyin İltaş’ı boğarak öldürdüklerini ve daha sonra cesedi işadamının otomobilinin bagajına koyarak Çeşme’deki bir yerde yaktıklarını anlattı. Sanıkların dördü de tutuklandı. Dört sanık hakkında İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömürboyu hapis cezası istemiyde dava açıldı. Anne ve kızın avukatlarının talebi üzerine duruşmaların gizli yapılmasına karar verildi. Son duruşmada tutuklu olan sanıklar savunmalarını yaptı. Mahkeme heyeti, duruşma sonunda anne F.E ve kızı M.E.’yi suçu haksız tahrik altında işlediklerinden 15’er yıl hapis cezasına mahkum etti. Yaşı 18’den küçük olan H.E’ye de bu nedenle aynı cezayı verdi. Ö.G. ise ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı