Gündem Haberleri

  İşadamından eğitime dev katkı

  Mehmet Kayhan YILDIZ/KONYA, (DHA)
  25.12.2009 - 14:31 | Son Güncelleme:

  KONYA’daki Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuk Ecza Deposu sahibi Ahmet Keleşoğlu tarafından yaklaşık 25 milyon TL’ye yeniden inşa ettirildi.

  İŞTE 25 MİLYON TL'YE YENİLENEN BİNA

  Eski binaların yıkıldığı kampus alanında, A ve B blok olmak üzere toplam 102 sınıf, 24 atölye, 28 müzik çalışma odası, 12 araştırma odası, 3 bilgisayar laboratuvarı, 8 laboratuvar, 112’şer kişilik 4 anfi, 297 akademisyen odası, 600 metrekarelik alana sahip kantin, 450 kişilik konferans salonu, 2 katlı kütüphane ve Selçuklu mimarisine uygun inşa edilen 3 giriş kapısı yapıldı.

  Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Eğitim Fakültesi Kampus inşaatının yüzde 95’lik kısmının tamamlandığını belirtti. Yeni binalardaki eğitime geçen yıl başlandığına dikkat çeken Rektör Okudan, “İşadamı Ahmet Keleşoğlu sayesinde Konya’ya toplam 56 bin metrekarelik alanda 33 üniversiteden daha büyük kampus inşa edildi. Kalan konferans salonunu da yıkıp, daha modern ve büyük bir konferans salonu inşa edeceğiz” dedi.

  ‘KELEŞOĞLU’NA MİNNETTARIZ’

  10 bin 500 öğrencinin artık daha modern bir ortamda eğitim gördüğünü vurgulayan Prof. Dr. Süleyman Okudan, şunları söyledi:
  “Öğrencilerimizin ilkel binalarda eğitim görmesi bizi üzüyordu. Hayırsever işadamı Ahmet Keleşoğlu’nun desteği ile önce A Blok’u ardından da B Blok’u bitirdik. Ahmet Keleşoğlu, inşaatın yapım çalışmaları sırasında desteğini artırarak sürdürdü. Sosyal tesisler ve kültür merkezini de kendisi yaptırdı. Fakültemiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisine olan minnettarlığımız ömür boyunca sürecek.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı