Gündem Haberleri

  İşadamına 2 kez müebbet istemi

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  05.01.2011 - 12:50 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ın Çaycuma İlçesi’nde 7.5 ay önce birlikte sahibi oldukları şirketi iyi yönetemediğini düşünmeleri nedeniyle tartıştığı kardeşleri 32 yaşındaki Kenan ve 37 yaşındaki Sedat Menteş’i tabancayla öldüren işadamı 38 yaşındaki Ahmet Menteş hakkında, 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede Ahmet Menteş’in, yere yığılan kardeşlerinden yaşadığını gördüğü Kenan Menteş’e 2 el daha ateş ettiği belirtildi.

  Olay, geçen 18 Mayıs’ta Ahmet Menteş’in işletmeciliğini yaptığı ilçe merkezindeki Özkul Oteli’nde meydana geldi. Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı iddianameye göre Kenan ve Sedat Menteş ile birlikte sahibi oldukları otobüs firması, mobilya, market ve otel işletmeciliğini içeren şirketi iyi yönetemediğini düşündükleri ağabeyleri Ahmet Menteş’in arası açıldı. Olay akşamı saat 21.30 sıralarında otele gelen Kenan ve Sedat Menteş, kapısını tekmeleyerek açtıkları odada Ahmet Menteş ile tartışmaya başladı.

  Evli ve 2 çocuk babası Ahmet Menteş, tartışma sırasında yanında oturan ve sevgilisi olduğu ileri sürülen otel müdürü Nurcan B.’nin üzerine yürüyen Kenan Menteş’e, masanın altından çıkardığı tabancası ile ateş etti. Ardından diğer kardeşi Sedat Menteş’e de ateş eden Ahmet Menteş, Nurcan B. ile birlikte dışarıya çıktı. Yaklaşık 3 dakika sonra yeniden odaya giren Ahmet Menteş, yaşadığını gördüğü kardeşi Kenan Menteş’e eğilerek 2 el daha ateş etti. 2’si başına vücuduna 5 kurşun isabet eden Kenan Menteş olay yerinde, 1’isi başına 4 kurşun isabet eden Sedat Menteş ise hastaneye kaldırılırken yolda yaşamlarını yitirdi.

  Cinayetin ardından olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Ahmet Menteş’in susma hakkını kullandığı belirtildi. Nurcan B. ise ifadesinde, odaya giren Kenan Menteş’in Ahmet Menteş’e, "Öldüreceğim seni" diyerek tehdit ve hakarette bulunduğunu, Sedat Menteş’in de aynı şekilde tehditler savurduğunu ileri sürdü. Menteş kardeşlerin yakınları ifadelerinde, Kenan ve Sedat Menteş’in şirketi iyi yönetemediğini düşündükleri ağabeyleri Ahmet Menteş ile aralarının açık olduğunu, bu yüzden zaman zaman tartıştıklarını, olaydan 10 gün önce de aynı nedenle tartıştıklarını ve Ahmet Menteş’in Kenan Menteş’e bıçak fırlattığını söyledi. İddianamede ayrıca, olay sırasında Kenan ve Sedat Menteş’in üzerinde herhangi bir silah bulunmadığı da belirtildi.

  Hakkında "2 kardeşini kasten öldürmek" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan Ahmet Menteş’in, önümüzdeki günlerde Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacağı belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı