Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşadamı VIP'te kayboldu

  Hürriyet Haber
  26.10.2007 - 10:18 | Son Güncelleme:

  Aranan Muzaffer Nasıroğlu, eski milletvekili olan yakını Mehmet Nezir Nasıroğlu ile yurtdışına çıkmak için önceki gün geldiği Esenboğa Havalimanı VIP'te kayıplara karıştı.

  Milliyet Gazetesi'nden Tolga Şardan'ın haberine göre; BOTAŞ'taki ihalelere yönelik olarak başlatılan Mavi Hat operasyonunda aranan işadamları arasında yer alan Fernas firmasının sahibi Muzaffer Nasıroğlu, eski milletvekili olan yakını Mehmet Nezir Nasıroğlu ile yurtdışına çıkmak için önceki gün geldiği Esenboğa Havalimanı VIP'te kayıplara karıştı. Nasıroğlu'nun pasaportu, işlem yapmak üzere verdiği poliste kalırken, Mehmet Nezir Nasıroğlu ise savcı talimatıyla ifadesi alınıp bırakıldı.

  Mavi Hat soruşturması kapsamında önceki gün ilginç bir olay yaşandı. Soruşturma kapsamında yer aldığı belirtilen ve daha önce de "Beyaz Enerji" soruşturmasında gündeme gelen Fernas firmasının sahibi Muzaffer Nasıroğlu, beraberinde Mehmet Nezir Nasıroğlu ile birlikte Esenboğa Havalimanı VIP bölümüne geldi.

  Özel uçakla
  Kendilerini bekleyen özel uçakla yurtdışına çıkış yapmak isteyen Mehmet Nezir Nasıroğlu ve Muzaffer Nasıroğlu, işlemlerinin yapılması amacıyla pasaportlarını polise verdi. Bu sırada, Muzaffer Nasıroğlu için Mavi Hat soruşturması nedeniyle savcılıkça yurtdışına çıkış yasağı konulduğu ve arandığı ortaya çıktı.
  Bu gelişme üzerine, havalimanı polisi durumu yetkililere bildirirken, Mehmet Nezir Nasıroğlu devreye girerek çıkış yapmak istediklerini söyledi. Bu sırada hakkında yakalama ve yurtdışına çıkış yasağı olduğu ortaya çıkan işadamı Muzaffer Nasıroğlu bir anda kayıplara karıştı.

  VIP bölümünde bulunamayan Nasıroğlu'nun pasaportu poliste kalırken, durumun aktarıldığı savcılık talimatıyla Mehmet Nezir Nasıroğlu gözaltına alındı. Emniyet'te ifadesi alınan Nasıroğlu, daha sonra serbest bırakılırken, Muzaffer Nasıroğlu ise bulunamadı. Nasıroğlu'nun soruşturma kapsamında aranmasına devam ediliyor.

  İkinci aşama başladı
  Bu arada, Savcı Mehmet Tamöz'ün yürüttüğü soruşturmanın ikinci aşaması da dün başladı. Aralarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve BOTAŞ'ın eski bürokratlarının da bulunduğu 26 kişinin tutuklanmasının ardından savcılık talimatıyla yeni gözaltı işlemleri yapıldı. Polis, eski BOTAŞ Genel Müdürü Osman Gökhan Bildacı'yı dün sabah gözaltına aldı.

  Soruşturmanın kilit ismi olduğu belirtilen işadamı İbrahim Selçuk'la bağlantısı olduğu gerekçesiyle bir bilgisayar firmasının sahibi olan Metin K. da yakalandı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı